عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۳۷۰۵
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷
وضعیت اسکان در کربلا با توجه به راه نیفتادن کامل موکب‌ها و گرانی و رزرو اکثر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، زوار ایرانی در کربلا را با مشکل روبرو کرده است.

عقیق: وضعیت اسکان در کربلا با توجه به اینکه موکب‌ها تا الان به طور کامل راه نیفتاده و اکثر هتل‌ها و مسافرخانه‌ها یا از قبل رزرو شده یا قیمت‌هایشان خیلی گران است و همچنین بسیاری از موکب‌های ایرانی به دلیل وقفه‌ای که پیش آمد و کُندی که در مرز وجود دارد، هنوز نتوانسته‌اند وارد عراق بشوند، باعث مشکلاتی در اسکان زوار ایرانی شده است.

خیلی از زوار ایرانی همراه خانواده خود در اطراف حرمین شریفین  می‌خوابند. البته این قضیه در سال‌های قبل هم وجود داشت، ولی امسال به دلیل وقفه ای که پیش آمد بیشتر نمود پیدا کرده است. همچنین در هر دو حرمین شریفین چه در قسمت سرداب‌ها و رواق‌های تازه تاسیس مکان‌های خوب و خنک برای استراحت زوار تعبیه شده است.

همچنین مردم کربلا، بسیاری از زوار را به خانه‌های خود می‌برند و مفصل از آنها پذیرایی می‌کنند که البته فاصله آنها با حرم کمی دور است و همچنین قطعاً با این جمعیت زائرین در این زمینه هم محدودیت وجود دارد و روزی همه نمی‌شود. 

در زمینه اطعام زوار نیز موکب‌های اطعامی در کربلا یا راه افتاده‌اند یا در حال راه‌اندازی هستند و مضیف حرم امام حسین سلام الله علیه صبح‌ها حدودا تا قبل از ساعت ۹ صبح به هر پاسپورت، یک فیش غذا برای ناهار می‌دهد که زوار می‌توانند از آن استفاده کنند.

همچنین چشمه‌های سرویس بهداشتی متعدد هم وجود دارد که قطعا جوابگوی نیازهای زوار به طور کامل نیست، اما نسبت به سال‌های گذشته تقویت شده‌اند.

این در حالی است که هرچه به اربعین نزدیک‌تر می‌شویم بر حجم زوار افزوده می‌شود و شلوغی در کربلا محسوس‌تر است. زائران مخصوصاً کسانی که همراه خانواده مشرف می‌شوند، قطعا می‌دانند که همه امکانات در این سفر معنوی فراهم نیست و سختی و مرارت در این سفر وجود دارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین