عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۹۰۴
تاریخ انتشار : ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹
امام موسی صدر:
حسین محمدی فام در هشتمین شماره سلوک حسینی می‌گوید: امام موسی صدر فرمودند من حسینیه را حسینیه نمی‌دانم مگر آنکه دلاورانی را برای نبرد با دشمن اسرائیلی فارغ التحصیل کند.

عقیق: حسین محمدی فام، ذاکر اهل بیت علیهم‌السلام  و سخنران در هشتمین شماره سلوک حسینی، بُعد سیاسی کربلا را ورق دیگری از بُعد حماسی واقعه عاشورا عنوان کرد و گفت: کسی که با امام حسین علیه السلام زندگی می‌کنند و سلوک حسینی را پیشه خود کرده، نمی‌تواند با ظالم سازش کند.

 

وی با اشاره به جنایت‌های عربستان سعودی در یمن و رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی و سکوت برخی افراد در برابر این جنایت‌ها، اظهار داشت: مطالعه تاریخ و بالاخص خطبه‌های حضرت سیدالشهدا علیه السلام، بهترین راه برای درک بُعد سیاسی کربلا  است. حضرت در یکی از این خطبه‌ها می‌فرمایند: مرا میان دو چیز مخیر کرده‌ و  میان شمشیر و تن دادن به خواری قرار داده‌اند و هیهات که ما تن به ذلت و خواری دهیم.

این ذاکر اهل بیت(علیهم‌السلام) با بیان اینکه این نوع فرمایشات امام حسین (ع) بُعد سیاسی دارد؛ خاطرنشان کرد: هر فردی که در مسیر امام حسین (ع) گام برمی‌دارد با ظالم سازش نمی‌کند.

محمدی فام با تاکید بر اینکه با توجه به تاریخ و خطبه‌های حضرت امام حسین(ع)، واقعه کربلا، اصلاً بر اساس نماز و روزه و عبادات فردی نیست؛ بلکه کاملاً یک موضوع سیاسی است؛ یادآور شد:  علت این که امام حسین(ع) را کشتند، سیاسی بود؛ چراکه از امام حسین(ع) می‌خواستند که به حکومت یزید کار نداشته باشد.

وی ادامه داد: اگر در حسینیه تا صبح سینه بزنیم، مورد خشم استکبار قرار نمی‌گیرد، اما اگر در همین حسینیه تصویر مقام معظم رهبری را قرار دهیم، بخواهیم از انقلاب دفاع کنیم یا شعار مرگ بر آمریکا و ضد استکبار از حسینیه فریاد بزنیم، دشمنی‌ها و اقدامات بعدی صورت می‌گیرد.

این ذاکر اهل بیت(علیهم‌السلام) با اشاره به سخنانی از امام موسی صدر افزود: امام موسی صدر فرمودند من حسینیه را حسینیه نمی‌دانم مگر آنکه دلاورانی را برای نبرد با دشمن اسرائیلی فارغ التحصیل کند.

 

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین