عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۸۵۶
تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۳
استاد مسعود عالی:
حجت السلام و المسلمین مسعود عالی استاد حوزه و دانشگاه در اجلاس سالانه مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام گفت: عالم گیر شدن مجالس شیرخوارگان از عنایات اهل بیت است.

عقیق: حجت السلام و المسلمین مسعود عالی استاد حوزه و دانشگاه در اجلاس سالانه مجمع جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام گفت: عالم گیر شدن مجالس شیرخوارگان از عنایات اهل بیت است. قبل از ظهور باید نام امام حسین ع عالم گیر شود چرا که بقیه الله عج در زمان ظهور خود را به نام جدشان معرفی می کنند.

همایش شیرخوارگان حسینی بعد تربیتی و تبلیغی دارد

وی ادامه داد: مثل حرکت اربعین که در این راستاست. همایش شیرخوارگان که جهانی میشه در همین راستاست.
یک سرودی مثل سلام فرمانده جهانی میشود که عادی نیست و نشان از عنایتی است از حضرات معصومین.

استاد مسعود عالی با اشاره به اینکه سند مظلومیت امام حسین ع حضرت علی اصغر ع است افزود: هر چه مظلومیت بیشتر باشد خباثت دشمن بیشتر نشان داده شد. طفل شیرخوار که مظلوم ترین بود اوج خباثت دشمن را نشان دادو حضرت علی اصغر علیه السلام بزرگترین حجت امام حسین در روز قیامت است.

همایش شیرخوارگان حسینی بعد تربیتی و تبلیغی دارد

استاد عالی با اشاره به دو بعد مراسمات شیرخوارگان حسینی گفت: بعد اول این مراسم تربیتی است. اعتقاد ما است که مراسمات اهل بیت محل نور و رحمت و حضور ملائکه است و ملائک فوج فوج خودشون را می رسانند‌. بچه های کوچک با فطرتشان در مجالس نور و رحمت را جذب می کند و زمینه ساز تربیتی برای آنها خواهد بود و نباید از آن غفلت کرد.

وی افزود: اینکه بچه ها در هنگام پخش سرود سلام فرمانده اشک میریزند ثمره همین جلسات بوده که از طفولیت شرکت کردند و چند روز دیگر ان شالله در رکاب حضرت قائم عج خواهند بود.

حجت الاسلام عالی در ادامه به بعد تبلیغی مراسمات اشاره کرد و افزود: مثلا یک بعد تبلیغی مانور زنان محجبه است که ارزنده است. در جهانی که عریانی در آن تبلیغ میشود و خانواده دچار فروپاشی میشود و زن بعنوان کالای لوکس خرید و فروش میشه زنان متدین بچه هاشون رو می آورند و عظمت می آفرینند.

وی تاکید کرد: بی جهت تبلیغ می کنند که متدینین در اقلیتند .بد حجابی نمود پیدا میکند چرا که بیشتر در اجتماع ظاهر می شوند اما یک موقع به خاطر یک سرود زنان محجبه بیرون می آیند و دیده می شوند.

استاد عالی با توصیه به امر به معروف عملی در حوزه حجاب به بانوان گفت: به صورت گروهی در برخی مجامع عمومی خودتان را نشان دهید و بنوعی امر به معروف عملی کنید. بسیاری از این بدحجابی ها حاصل جو هست که باید این جو را عوض کرد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین