عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۶۶۵
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
پاسخ علیرضا قزوه و شاعر سلام فرمانده به حاشیه های انتصاب
این شورایی که آقای بنی هاشمی را به عضویت آن درآورده‌ایم شورای نظارت آنی است. متأسفانه برخی زود قضاوت می‌کنند و به فضا دامن میزنند. ما یک جوان را در شورای نظارت آنی عضو کرده‌ایم تا ایده‌پردازی کند و از ظرفیت این جوان و خلاقیتش استفاده شود.

عقیق:دیروز خبری در فضای مجازی منتشر شد مبنی بر اینکه«سیدمهدی بنی هاشمی» شاعر سرود سلام فرمانده توسط «علیرضا قزوه» به عضویت دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما منصوب شده است. انتشار این خبر واکنش‌های بسیاری را در فضای مجازی در پی داشت.

برخی از شعرا با بیان این که این اتفاق با توجه به سن کم و عدم تسلط این شاعر بر برخی ابتدائیات وزن و قافیه شعر به هیچ وجه قابل قبول نیست و خواستار پاسخگویی علیرضا قزوه شدند.

دوستان زود قضاوت کردند / هدف ما صرفا تشویق یک شاعر جوان بوده است

سید مهدی بنی هاشمی شاعر سلام فرمانده در گفت و گو با برنامه محیا درباره این انتصاب و حاشیه های آن گفت : این ماجرا بیشتر یک شیطنت رسانه ای بود و من هیچ اطلاعی از این موضوع نداشتم و خبر این عضویت را از طریق اخبار و رسانه‌ها و فضای مجازی شنیدم.


دکتر علیرضا قزوه رئیس دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما شب گذشته در گفت و گوی تلفنی با محیا گفت: ما در دفتر شعر و موسیقی و سرود صداوسیما دو شورا داریم. یک شورا، بنام شورای تولید آنی و دیگری شورای نظارت آنی است. این‌ها شوراهایی سطح پایین هستند. شورای تولید آنی ایده پردازی می‌کنند و شعرها را انتخاب می کنند. این شورا20 عضو دارد که تعدادی از آن‌ها پیش‌کسوت هستند. این شورا کارهایی انتخاب‌شده را نقد و بررسی می‌کنند. مجموعه تولیدات بررسی شده در شورای‌عالی که حدود 10 شاعر برجسته در آن عضو هستند، در جلسه‌های متعدد  شعر را مورد بررسی قرار می‌دهند.

تعداد بازدید : 37


دکتر قزوه افزود: این شورایی که آقای بنی هاشمی را به عضویت آن درآورده‌ایم شورای نظارت آنی است. متأسفانه برخی زود قضاوت می‌کنند و به فضا دامن میزنند. ما یک جوان را در شورای نظارت آنی عضو کرده‌ایم تا ایده‌پردازی کند و از ظرفیت این جوان و خلاقیتش استفاده شود. این شاعر می‌تواند در کنار دیگر شاعران نظردهی کند و ظرفیت های توانمند شعری را وارد شورا کند و اتفاق خوبی رقم بزند. حالا نمی دانم چرا برخی عادت به سریع قضاوت دارند.


این شورا اینترنتی و به صورت تصویری و از راه دور برگزار می شود و ایشان می تواند در کنار دیگر شاعران در یک فضای ایده پردازی قرار گیرد. این می تواند تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد.


رئیس دفتر شعر و موسیقی و سرود صدا و سیما گفت: این شاعر، با شعر سلام فرمانده نشان داده که بسیار توانمند است. مسلما باید این ظریفت مورد تشویق قرار داد. هدف من از اینکار دقیقا تشویق بوده است. ما باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی که به وجود می‌آید حمایت کنیم. بعضاً در جلسات حضوری مقام معظم رهبری تلاش می‌کنیم ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در آن جلسه حضور پیدا کنند تا شرایطی فراهم شود که از آنان حمایت صورت گیرد.


قزوه با بیان این‌که بعضی عادت به حاشیه‌سازی دارند گفت: تعدادی از این افراد اشخاصی هستند که فضای شعر و شاعری آیینی کشور را می‌دانند و خوب می‌دانند این افراد که توانمند هم هستند نیاز به حمایت و پشتیبانی دارند. ولی هدف این افراد حاشیه‌ساز دقیقاً معلوم نیست.

دوستان زود قضاوت کردند / هدف ما صرفا تشویق یک شاعر جوان بوده است


قزوه با تاکید بر توانمندی های این شاعر جوان افزود: عضویت این شاعر جوان در شورای‌عالی سیاست‌گذاری نیست. شورای‌عالی سیاست‌گذاری اساتید و افرادی هستند که سال‌ها در عرصه شعر آئینی و سبک‌های مختلف تجربه‌ای دارند. البته این کار به معنی ضعف و توانمند نبودن آقای بنی هاشمی شاعر سلام فرمانده نیست. این جوان چنین درخواستی هم نداشته‌است و هیچ توقعی در این رابطه ندارد. او نشان داد یک شاعر جوان است.


قزوه تصریح کرد: ما می‌خواهیم یک بزرگداشت درباره بهمن صالحی در گیلان بگیریم. البته این شاعر بزرگ اکنون در قید حیات نیست. اما در حاشیه این مراسم ما از آقای بنی هاشمی تجلیل خواهیم کرد. و تجلیل و تشویق از این شاعر حق اوست. اکنون او و شعر او مورد هجمه قرار گرفته‌است و در چنین شرایطی این شاعر جوان نیاز به حمایت دارد.

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین