عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۲۴۱۶
تاریخ انتشار : ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۰:۱۸
آیت الله نوری همدانی در دیدار شیخ علی الخطیب:
مرجع تقلید شیعیان گفت: در حال حاضر نیز راهی جز جهاد و هم فکری در مقابل اسرائیل وجود ندارد؛ البته تمام مردم دنیا در روز قدس راهپیمایی کردند و شعار دادند؛ ولی ما این را کافی نمی دانیم.

عقیق: حضرت آیت الله نوری همدانی ظهر امروز در دیدار شیخ علی الخطیب، نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان که در بیت این مرجع تقلید برگزار شد، ضمن تبریک عید سعید فطر و با تأکید بر اینکه عزت اسلام همیشه باید حفظ شود، اظهار داشتند: امروزه در دنیا با جریان های عجیبی مواجه هستیم و باید همه مسلمان ها با هم متحد باشند؛ مرزهای جغرافیایی در اسلام مطرح نیست و اسلام کاری به مرزها ندارد و جهاد، وسیله ای برای عزت اسلام است و فرهنگ، عقیده و ایمان ما بر این پایه استوار شده است.

ایشان ابراز داشتند: در زمانی که اسرائیل به لبنان حمله کرده و مقداری از اراضی این کشور را اشغال کرده بود، امام خمینی (ره) بیان کردند که باید جهاد کنید و مردم لبنان به واسطه فرمایش امام مجهز شدند و کلام امام به اندازه ای مؤثر بود که جوانان فوج فوج می آمدند و اعلام آمادگی می کردند و همین وسیله باعث شد تا صهیونیست ها از لبنان بیرون بروند؛ در حال حاضر نیز راهی جز جهاد و هم فکری وجود ندارد؛ البته تمام مردم دنیا در روز قدس راهپیمایی کردند و شعار دادند؛ ولی ما این را کافی نمی دانیم.

این مرجع تقلید با بیان اینکه سلام ما را به مردم لبنان برسانید، افزودند: امروز روز حرف نیست و باید عمل کرد؛ اگر آنهایی که در فلسطین تک تک کشته می شوند، با هم جمع شوند و باهم باشند، پیروز می شوند؛ چراکه صهیونیست ها از مرگ می ترسند ولی ما مسلمانان از مرگ هراسی نداریم چون یا غالب می شویم یا شهید؛ البته باید به میدان بیاییم و با هم متحد باشیم.

راه‌پیمایی روز قدس کافی نیست/ باید در مقابل اسرائیل جهاد کرد

معظم له در ادامه بیان داشتند: بنده با امام موسی صدر هم مباحثه بودم و با ایشان و علمای دیگر لبنان ارتباط داشتم و اینها کاری کردند که هم شیعه را بشناسانند و هم اتحاد و وحدت ایجاد کنند؛ امام موسی صدر به همه اعم از شیعیان، مسلمانان، مسیحیان و ... محبت می کرد ، مردم از علما اخلاق می خواهند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در پایان بیان داشتند: راه همان راه است و باید عمل کرد و وقت صحبت گذشته است؛ شیعه و سنی بسیار با فرهنگ هستند و با هم اتحاد دارند و همه مسلمانان باید با هم متحد باشند.

 

منبع:حوزه


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین