عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۹۱۹
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۵
همزمان با اعیاد شعبانیه:
خادمان حرم امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام همزمان با اعیاد شعبانیه حرم‌های مطهر سرداران کربلا را با بیش از سه هزار شاخه گل طبیعی تزئین کردند.

عقیق:همزمان با اعیاد شعبانیه و در آستانه میلاد امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام، کربلا غرق نور و شادی شده و خبایان‌های منتهی به حرم‌های مطهر در کربلا چراغانی و سردر مغازه‌ها با پرچم‌های «یاحسین و یا عباس» تزیین شد.

همچنین خادمان حرم حسینی پرچم‌های مزین به نام حضرت عباس و امام حسین و امام سجاد علیهم‌السلام را در کربلا نصب کرده و فضا را برای جشن‌های شعبان آماده کردند.

در این ایام به ویژه تا نیمه‌ماه شعبان قبل از شیوع کرونا هرساله جمعی از عاشقان به زیارت عتبات مشرف می‌شدند و میلاد فرزندان امیرالمؤمنین علیه‌السلام را جشن می‌گرفتند.

اما امسال با توجه به اینکه ماه شعبان همزمان با نوروز ۱۴۰۱ شده است، برخی از ایرانیان سفر خود را برای نیمه دوم شعبان برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در ایام نوروز به زیارت اعتاب مقدسه عراق مشرف شوند.

حرم‌های مطهر امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام نیز در آستانه میلاد این ۲ برادر، با بیش از ۳ هزار شاخه گل طبیعی تزیین شد، به طوری که خادمان حرم حضرت عباس و امام حسین علیهم‌السلام طی مراسمی ضریح حرم سقای دشت کربلا را تزئین کردند.  

در ادامه تصاویری از گل‌آرایی حرم‌های مطهر کربلا را مشاهده می‌کنید:

منبع:فارس

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین