عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۷۷۵
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳
مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی در گفتگویی خبر داد؛
بر اساس توافق به عمل آمده بین بنیاد دعبل خزاعی و سازمان بیمه سلامت ایران و در راستای مصوبه شورای عالی ستایشگری، ستایشگران می توانند با شرایط اعلام شده از حق بیمه درمان بهره مند شوند.

عقیق:حمید بهرامی رهنما مدیر عامل بنیاد دعبل خزاعی در گفتگویی از آغاز پیش ثبت نام بیمه سلامت ستایشگران خاندان عصمت و طهارت (ع) خبرداد و اظهار داشت: بر اساس توافق به عمل آمده بین بنیاد دعبل خزاعی و سازمان بیمه سلامت ایران و در راستای مصوبه شورای عالی ستایشگری، ستایشگران می‌توانند با شرایط اعلام شده از حق بیمه درمان تکمیلی بهره مند شوند.

وی با اشاره به شرایط ثبت نام عنوان کرد: لازم به تاکید است صرفاً ستایشگران بالای ۵۰ سال که هیچ گونه مزایای خدمات بیمه‌ای ندارند و نیز بازنشسته نیستند می‌توانند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند.

بهرامی با بیان اینکه حق بیمه ستایشگران بالای ۵۰ سال از طرف بنیاد پرداخت می‌شود، گفت: با توجه به الزام بیمه شدن افراد تحت تکفل بیمه شده در بیمه سلامت، حق بیمه افراد تحت تکفل توسط خود ستایشگران پرداخت خواهد شد.

مدیر عامل بنیاد دعبل خزاعی ادامه داد: البته مطابق توافق بنیاد دعبل خزاعی و سازمان بیمه سلامت ایران، افراد تحت پوشش خدمات این بنیاد می‌توانند حق بیمه اعضای خانواده خود را در اقساط ماهانه پرداخت نمایند. لازم به تاکید است در صورت عدم پرداخت حق بیمه اعضای خانوار، افراد از پوشش بیمه سلامت خارج خواهند شد.

وی تاکید کرد: ستایشگران توجه داشته باشند تکمیل این فرم به منزله پیش ثبت نام می‌باشد و صحت سنجی اطلاعات وارده توسط کمیته‌های استانی خدمات بنیاد دعبل خزاعی، صورت خواهد پذیرفت. همچنین در صورت تأیید اطلاعات وارد شده توسط بنیاد دعبل خزاعی، بیمه افراد اوایل سال ۱۴۰۱ برقرار خواهد شد.

بهرامی در پایان خاطرنشان کرد: حق بیمه افراد در سال ۱۴۰۱ از طرف سازمان بیمه سلامت تا کنون ابلاغ نشده است لکن به استحضار می‌رساند با توجه به اینکه حق بیمه هر نفر از اعضای خانوار در سال ۱۴۰۰ ماهانه ۷۱۶.۰۰۰ ریال بوده و با توجه به احتمال افزایش ۲۸ درصدی در سال آینده، حق بیمه هر نفر حدوداً ۸۵۰.۰۰۰ ریال می‌باشد که مبلغ دقیق آن پس از ابلاغ سازمان بیمه سلامت ایران، متعاقباً اعلام خواهد شد. ۸- در این شیوه امکان بازنشستگی وجود ندارد.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین