عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۶۰۴
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۹
همزمان با لیلةالرغائب:
همزمان با لیلةالرغائب بیش از چهار هزار ایرانی به عتبات مشرف شدند که نیمی از آن‌ها در کربلا حضور داشتند و در جوار حرم امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام به زیارت پرداختند.

عقیق:شب گذشته همزمان با لیلةالرغائب، کربلا غوغا بود و بسیاری از مردم عراق و همچنین زائرانی از سایر کشورها همچون ایران اسلامی به این قطعه از بهشت مشرف شده بودند و در جوار ضریح حرم امام حسین علیه‌السلام به دعا و نیایش مشغول بودند.

تعداد بازدید : 31

لیلةالرغائب در کربلا

قرائت دسته جمعی زیارت عاشورا در بین‌الحرمین همزمان با لیلةالرغائب

بسیاری از زائران نیز در بین‌الحرمین زیارت عاشورا را قرائت و یک صدا برای فرج مهدی موعود (عج) دست‌ها را رو به آسمان بلند کردند. زائران ایرانی که با توجه به اعمال محدودیت‌ها بیش از ۲ سال از زیارت کربلا محروم شده بودند، شب گذشته به زیارت ارباب مشرف شدند و اعمال لیلةالرغائب را در کربلا به جای آوردند.

تشرف بیش از ۴ هزار ایرانی به عتبات در اولین شب جمعه ماه رجب

به گفته مسؤولان کشورمان بیش از ۴ هزار ایرانی در لیلةالرغائب در اعتاب مقدسه عراق حضور داشتند که بیش از نیمی از آنها در این شب بافضیلت به کربلا مشرف شده بودند.

افزایش تعداد زائران ایرانی با آغاز ماه رجب

همچنین حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه در روزهای اخیر تعداد کاروان‌های عتبات افزایش یافته است، می‌گوید: با توجه به اعیاد ماه رجب و نزدیک شدن به ماه مبارک شعبان، پیش‌بینی می‌شود که تعداد زائران عتبات افزایش یابد و از این طریق تعداد کاروان‌ها نیز بیشتر خواهد شد.

تعداد بازدید : 19

روضه هفتگی بین‌الحرمین با حضور سعید حدادیان در لیلةالرغائب

بین‌الحرمین شب گذشته مملو از زائران ایرانی شد

همزمان با شب جمعه روضه هفتگی بین‌الحرمین نیز با حضور سعید حدادیان و جمعی از مداحان کشورمان برگزار شد و در این مراسم ایرانیان بسیاری حضور یافتند؛ به طوری که بین‌الحرمین از بامداد امروز مملو جمعیت شده بود و ایرانیان بسیاری در ویژه برنامه لیلةالرغائب در کربلا حاضر شدند.

زائران در هر گوشه کربلا مشغول زیارت بودند

شب گذشته کربلا حال و هوای خاصی داشتند و هر کسی در گوشه و کنار حرم سیدالشهدا و حضرت عباس علیهم‌السلام به زیارت مشغول بود و زیارتنامه‌ای در دست داشت و زیرلب حوائج خود را با امام حسین علیه‌السلام در میان می‌گذاشت.

ابوفاضل که کرمانی است اما به واسطه فعالیت‌هایش حدود ۱۰ سال است که در کربلا حضور دارد، درباره حال و هوای کربلا به خبرنگار فارس چنین می‌گوید: امشب کربلا حالی وصف ناشدنی دارد. گویی فرشتگان الهی هم برای زائران امام حسین علیه‌السلام از راه دور و نزدیک دست به دعا می‌شوند. بسیاری از زائرانی که به این قطعه از بهشت مشرف شده‌اند، با ارتباط تصویری یا صوتی با عزیزان خود، آنها را در زیارت ارباب شریک می‌کنند و برخی دیگر با اشک‌‌های از گونه جاری شده، در حال راز و نیاز با معبود هستند. با توجه به اینکه برخی زائران کاروانی به زیارت امام حسین علیه‌السلام مشرف شده‌اند، هر کدام در گوشه‌ای حلقه زده و با یکدیگر نیایش و دعا می‌خوانند.

تعداد بازدید : 15

تشییع باشکوه آیت‌الله صافی گلپایگانی در بین‌الحرمین و حرم امام حسین (ع) با نوای «لبیک یا حسین»

وی با بیان اینکه بسیاری از ایرانیان با توجه به برگزاری مراسم تشییع آیت‌الله صافی گلپایگانی به کربلا مشرف شده‌اند، می‌افزاید: مراسم تشییع و تدفین این عالم برجسته، بسیار باشکوه برگزار شد و با توجه به اینکه آیت‌الله سیستانی، مرجع شیعیان عراق هم مردم را به حضور در مراسم تشییع آیت‌الله صافی گلپایگانی دعوت کرده بود، خیل عظیمی از مردم عراق هم در مراسم تشییع این مرجع تقلید حضور یافتند و پس از آن شب جمعه این هفته را که همزمان با لیلةالرغائب بود، در جوار حرم ارباب گذراندند و دعای فرج را زمزمه کردند.

همچنین یکی از خادمان حرم امام حسین علیه‌السلام با اشاره به شکوه برپایی مراسم تشییع آیت‌الله صافی گلپایگانی در کربلا، می‌گوید: لیلةالرغائب امسال با ۲ سال گذشته بسیار متفاوت بود. سال اول شیوع کرونا این شب پرفضیلت حرم بسیار خلوت بود اما سال گذشته دیگر بسیاری از زائران که البته بیشتر عراقی بودند، به زیارت ارباب مشرف شدند. امسال با بازگشایی مسیر زیارت عتبات، کربلا میزبان زائران کشورهای مختلف همچون ایران، هند، پاکستان، مالزی، امارات است که گروه گروه به زیارت ارباب می‌آیند و ما هم سعی می‌کنیم همزمان با اعیاد ماه رجب پذیرای آنها باشیم.

تشرف زائران ایرانی به زیارت حرم امام علی (ع) در لیلةالرغائب

همزمان با ماه مبارک رجب، نه تنها کربلا، بلکه نجف نیز مملو از جمعیت بود و بسیاری از زائران با تشرف به حرم مولا، این شب بافضیلت را در نجف اشرف سپری کردند و مشغول نیایش شدند.

به گزارش فارس، همزمان با ماه رجب تعداد کاروان‌های زیارتی عتبات افزایش یافته است و هر روز جمعی از زائران از ایستگاه‌های پروازی همچون تهران، اصفهان و یزد به زیارت امام حسین علیه‌السلام مشرف می‌شوند.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین