عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۴۵۹
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور عنوان کرد:
دبیر ستاد مرکزی راهیان نور از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام خودروی‌های شخصی برای حضور در مناطق عملیاتی خبر داد و گفت: وزارت بهداشت مسؤولیت کمیته بهداشت و درمان ستاد را بر عهده دارد و نظارت دقیق بر موضوعات بهداشتی خواهد داشت.

عقیق:نادر ادیبی دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور در گفت‌وگویی با اشاره به شروع مجدد کاروان راهیان نور در استان‌های مقصد، بیان داشت: با توجه به شرایطی که معمولاً تهمیداتی برای حضور مردم در راهیان نور پیش‌بینی می‌شود، برای اعزام مردم، اقشار و خانواده‌ها چند مسیر و چند مدل از نوع اعزام به مردم معرفی می‌شود.

وی افزود: یک مدل اعزام، مدل اعزام گروهی و کاروانی است که پیشنهاد خود ما هم حوزه‌های کاروانی است که مردم با استفاده از ظرفیت بسیج، مساجد و محلات این کار را انجام دهند. اعزام کاروانی یکی از بهترین مدل‌‌های اعزام است که با همراهی تعداد زیادی از مردم در نقاط مختلف در قالب کاروان به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند. البته این اعزام با هماهنگی داخل مجموعه نواحی و حوزه‌های بسیج صورت می‌‌گیرد.

راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام خودروی‌های شخصی در بهمن‌ماه

ادیبی همچنین از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام خودروی‌های شخصی برای حضور در مناطق عملیاتی در بهمن‌ماه خبر داد و گفت: در اعزام با خودروی‌های شخصی، مردم از چند مسیر می‌ توانند این کار را انجام دهند،‌ ابتدا سامانه‌ای تعریف شده  که بزودی اعلام رسمی در مجموعه راهیان نور می‌شود و مردم با استفاده از این سامانه می‌توانند ثبت‌‌‌نام کنند و نوع خدمات مدنظرشان را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: همچنین خودروی شخصی که در ایام نوروز می‌خواهند به استان خوزستان و دیگر استان‌های مرتبط با مناطق عملیاتی بروند، مکان‌های مجموعه راهیان نور به روی آن‌ها باز است و می‌توانند از این مناطق استفاده کنند.

اولویت‌های اعزام راهیان نور دانش‌آموزی

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با  اشاره به آغاز به کار اردوی راهیان دانش‌‌آموزی بعد از ۲ سال وقفه به خاطر شرایط کرونایی ابراز داشت: اردوی راهیان نور دانش آموزی با همت قرارگاه راهیان نور سپاه و و بسیج، قرارگاه راهیان نور دانش‌آموزی و وزارت آموزش و پرورش بعد از ۲ سال، در یادمان شهدای شلمچه انجام شد.

وی افزود: البته برگزاری اردوی راهیان دانش آموزی با اولویت استان‌های مقصد، درون استانی، استان‌های همجوار و در نهایت استان‌های دیگر بر اساس سهمیه و هماهنگی صورت گرفته انجام خواهد شد.

 آغاز رسمی اعزام راهیان نور در اسفندماه 

ادیبی با تأکید بر اینکه تمام تمهیدات امنیتی، ایمنی و بهداشتی و درمانی راهیان نور برای اعزام به مناطق عملیاتی در  نظر گرفته شده است، تصریح کرد: آغاز رسمی عمومی اعزام راهیان نور در اسفند ماه است. زیرا دوران اوج راهیان نور از پانزده اسفند ماه تا پانزدهم فروردین ماه است. اما در غیر این ایام مراکز و یادمان‌های دفاع مقدس به روی مردم باز است.

وی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل‌های صادر شده و مورد تصویب قرار گرفته، وزارت بهداشت و درمان مسؤولیت کمیته بهداشت و درمان ستاد مرکزی راهیان نور را بر عهده دارد و نظارت بر موضوعات بهداشتی راهیان نور خواهد داشت. البته تمهیدات ما برای تعداد ورود مردم به مناطق عملیاتی بر اساس استانداردهایی است که مجموعه ستادملی کرونا درباره موضوع اسکان، تغذیه و خودروهای عمومی در مناطق عملیاتی ابلاغ کرده است.

توجه به حوزه فرهنگی در دور جدید اعزام راهیان نور

دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور با بیان اینکه مردم در مناطق عملیاتی و روایت‌گری از مناطق باز استفاده خواهند کرد، اظهار داشت: امسال در حوزه‌ فرهنگی و برگزاری نمایشگاه به بیان دستاوردها و توانمندی‌های نظام جمهوری اسلامی خواهیم پرداخت. همچنین تمهیدایی برای غنی‌سازی حضور مردم در مناطق عملیاتی پیش‌بینی شده است که اقدامات حداکثری در اسفندماه جاری انجام می‌شود.

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین