عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۱۶۴
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۲
حجت الاسلام رفیعی:
حجت الاسلام رفیعی گفت: حضرت زهرا(س) سخن گفتن را بر سکوت ترجیح داد و با خواندن خطبه تشیع را زنده نگه داشت.

عقیق:حجت الاسلام ناصر رفیعی در همایش رهروان شجره طیبه که با حضور اعضای شورای شهر رفسنجان و معلمین مدارس رفسنجان در سالن شهدای دانش آموز اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد با تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: ما در زندگی با یکسری انتخاب‌ها مواجه هستیم، چون امکان پاسخگویی به همه گزینه‌ها را نداریم.

وی با اشاره به اینکه انتخاب از نظر قرآن وقتی ارزش دارد که عالمانه و آگاهانه بوده و ترس، سود و لجاجت در آن دخیل نباشد عنوان کرد:  هزینه پرداخت انتخاب‌های غلط هرچه آن انتخاب بزرگ‌تر می‌شود سنگین‌تر است.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی با اشاره انتخاب‌های حضرت فاطمه زهرا(س) در زندگی بیان کرد: اولین انتخاب حضرت زهرا(س) انتخاب رضای خدا بر رضای خلق بود که این انتخاب کلیدی‌ترین نوع انتخاب است بیان کرد: اگر توانستیم ملاک انتخاب‌هایمان را رضای خدا قرار دهیم صاحب نفس مطمئنه خواهیم شد.

وی با اشاره به سخن امام حسین (ع) که "کسی که مخلوق را از خود به قیمت ناراضی کردن خدا راضی کند ایمان ندارد" افزود: انتخاب ساده زیستی بر تجمل گرایی، ترجیح امام حق و امام نور بر مدعیان باطل امامت و ترجیح مرگ بر زندگی به دلیل ندیدن مظالم و دفاع با جان از مسیر ولایت از دیگر انتخاب‌های حضرت زهرا (س) است.

حجت الاسلام رفیعی انتخاب سخن بر سکوت را از دیگر انتخاب‌های حضرت زهرا (س) نام برد و خاطر نشان کرد: اگر حضرت زهرا (س) سکوت کرده بود و خطبه نمی‌خواند امروز تشیع وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه یک معلم می‌تواند پایه‌های دانشگاه و شغل‌های آینده را تثبیت کند تصریح کرد: معلمین ما آنگونه که باید به آنها از نظر اقتصادی نگاه نشده است.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی خطاب به معلمین ابراز داشت: معلمین باید در علوم دینی آگاه و آشنا باشند و باید دانش آموزان را اغنا کنند تا جلوی شبهات گرفته شود.

 

منبع:تسنیم


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین