عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۱۰۶
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۵
ساخت ۲ سقاخانه برای حرم سیدمحمد علیه السلام در استان صلاح الدین عراق به همت ایرانیان آغاز و مسؤولیت ساخت این سقاخانه‌ها به ستاد بازسازی استان سمنان واگذار شد.

عقیق:حرم سید محمد علیه السلام در شهر بدر حوالی سامرا یکی از مکان‌های زیارتی در استان صلاح‌ الدین است که از اواخر دهه ۹۰ ستاد بازسازی عتبات در حرم برادر امام هادی علیه السلام حضور یافت و به توسعه و بازسازی آن پرداخت.

از مهم ترین اقدامات صورت گرفته در حرم سیدمحمد علیه السلام، ساخت چند ورودی، پارکینگ، گلدسته و صحنی در آنجاست. همچنین حرم سیدمحمد علیه السلام با توجه به موقعیت استراتژیک در زمان حمله داعش چندین بار مورد تعرض قرار گرفت که با وجود تلاش داعش برای تخریب، گنبد و گلدسته‌های حرم سیدمحمد علیه السلام آسیبی ندید.

با برقراری آرامش در عراق به ویژه در استان صلاح الدین، روند توسعه و بازسازی حرم‌ها سرعت گرفته است؛  تاجایی که پس از افزوده شدن صحنی در حرم سیدمحمد علیه السلام، ایرانیان در حال ساخت دو سقاخانه برای این مکان مقدس هستند.

بر همین اساس، ساخت دو سقاخانه برای حرم سیدمحمد علیه السلام به ستاد بازسازی عتبات استان سمنان واگذار شده است و مسؤولان این استان پس از پیکربندی اولیه برای ساخت سقاخانه، از هنرمندان دعوت کرده تا قلم‌زنی و سایر اقدامات برای تکمیل این سقاخانه‌ها را انجام دهند.

به گزارش فارس، سقاخانه‌ها در دو ضلع حرم سیدمحمد علیه السلام سقاخانه نصب می‌شود و در کنار بازسازی حرم سیدمحمد علیه السلام، توسعه این مکان مقدس نیز در دستور کار قرار گرفته است. حرم سیدمحمد علیه السلام از مکان‌های زیارتی است که نه تنها شیعیان بلکه اهل سنت نیز به این مکان مقدس مشرف شده و به ایشان متوسل می‌شوند؛ به طوری که در طول سال بسیاری از زائران حرم سیدمحمد علیه السلام از برادران اهل سنت هستند.


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین