عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۰۷۷
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳
همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س)؛
همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، کتاب آینه بی‌غبار به همت جامعه ایمانی مشعر منتشر شد.

عقیق:همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، کتاب آینه بی‌غبار (دفتر سوم: گزینش و تحلیل چند شعر فاطمی) که به اهتمام سیدمهدی حسینی رکن‌آبادی تألیف و تدوین یافته است، به همت جامعه ایمانی مشعر منتشر شد.

این کتاب به دنبال آن است که با طرح چند سؤال مهم، مانند مرز بین سادگی و ساده‌اندیشی، عامیانه‌سرایی و عوامانه‌سرایی تا چه حد در ذهن ما ترسیم شده است؟، شاعران امروز که شعرشان در هیأت‌ها به وفور خوانده می‌شود، آیا شعرشان از قابلیت‌های ماندگاری بهره‌مند است؟، آیا زبان حال‌ها، گزارش‌های تاریخی، تحلیل‌های مضمون‌محور، وصف‌ها و تصویرپردازی‌ها، تصویری درست، قابل دفاع و باورپذیراز اهل‌بیت در ذهن مخاطب ترسیم کرده است یا خیر؟ ذهن مخاطبان را به کنکاش وادارد.

نکته مهمی که در این کتاب با ارائه شعر متناسب، مطرح می‌شود این است که قطعاً می‌توان در هیأت شعری خواند که هم واقعاً «شعر» باشد و هم جذاب، عام‌پسند و تأثیرگذار باشد؛ یعنی تمام مخاطبان (عام و خاص) را راضی نگه دارد و حتی سطح ادراک هنری و معنوی آنان را ارتقا دهد.

این کتاب از سه بخش مجزا اما به هم پیوسته و به هم مرتبط شامل «مرور و تحلیل شعر چند شاعر پیشکسوت، به عنوان تبرک و تیمّن؛ که شعرشان بعد از سال‌های متمادی، هنوز طراوت خود را حفظ کرده است»، «نقد و تحلیل اشعار فاطمی که می‌تواند الگوبخش شاعران ولایی‌سرا باشد.» و «گزینش و معرفی مجموعه‌ای از اشعار فاطمی به عنوان اشعار مناسب اجرا در هیأت.» تشکیل شده است.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین