عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۱۰۵۸
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۵۵
در رویداد فرهنگی هنری ام المقاومه در کربلای معلی:
طی مراسمی آثار هنری هنرمندان ایرانی در رویداد ام المقاومه به عتبه حسینی اهدا شد.

گزارش تصویری

______________________________________________________________________________________________

عقیق:طی مراسمی با حضور حاج فاضل مشاور تولیت آستان حسینی و مسول حفاظت حرم، حاج سعید مورخ و نویسنده تاریخ کربلا و حرم مطهر، سید بشیر معاون روابط عمومی عتبه حسینی، سید غسام شهرستانی مسوول موزه حرم امام حسین(ع) و.... آثار هنری هنرمندان ایرانی در رویداد ام المقاومه به عتبه حسینی اهدا شد.

رویداد فرهنگی هنری ام المقاومه با حضور هنرمندان ایرانی در شهر کربلای معلی در حال برگزاری است که در آن هنرمندان ایرانی به تولید آثار می پردازند.

پس از تولید آثار هنری، اثر هنرمندان به عتبه حسینی اهدا و مورد قدردانی مسوولان آستان حسینی قرار گرفت.

این آثار شامل زیارت عاشورا به خط رقاع و به صورت فرمی و مدرن اثر استاد طاووسی، ما رایت الا جمیلا به صورت شکسته نستعلیق اثر استاد رضایی، تمثال مبارک راس الحسین اثر استاد حسن روح الامین، اثر مینیاتور اذن به صورت نگارگری اثر استاد فقیهی و سلام بر اباعبدالله به صورت پیکره خط نستعلیق و آکرولیک اثر استاد فریمانی است که موزه عتبه حسینی اهدا شد.

خلق آثار هنری برای اهل بیت(ع) در مسیر خدمت به ایشان است

مشاور تولیت عتبه حسینی و مدیر حفاظت حرم مطهر امام حسین(ع) در این مراسم گفت: اینکه هنرمندان ایرانی با حضور در بارگاه مطهر امام حسین(ع) هنر خود را در مسیر ایشان خرج کرده اند به نوعی نیت خدمت همچون خادمان بارگاه داشته اند.

به گزارش ستاد خبری رویداد ام المقاومه، حاج فاضل در مراسم اهدای تولید شده هنرمندان ایرانی در رویداد هنری فرهنگی بین المللی ام المقاومه در کربلای معلی، با بیان اینکه یکی از شعائر خادمان امام حسین(ع) این است که هر چه می توانند در راه امام انجام می دهند اظهار کرد: اینکه هنرمندان ایرانی با حضور در بارگاه مطهر امام حسین(ع) هنر خود را در مسیر ایشان خرج کرده اند به نوعی نیت خدمت همچون خادمان بارگاه داشته اند.

وی ضمن تقدیر از تلاش های هنرمندان ایرانی برای خلق آثار هنری فاخر به مناسب شهادت حضرت زهرا(س) و اهدای آنها به موزه عتبه حسینیه(ع) تصریح کرد: ما به عنوان خادمان بارگاه مطهر امام حسین(ع) شریک نیت شما در مسیر خدمت به بارگاه مطهر امام حسین(ع) هستیم.

مدیر حفاظت حرم مطهر امام حسین(ع) همچنین از طرف تولیت عتبه حسینیه(ع) و دیگر مسوولان این بارگاه مطهر از تلاش های صورت گرفته برای خلق آثار هنری فاخر و اهدای آنها به موزه عتبه تقدیر کرد.

ارزش بالای هنروری هنرمندان ایرانی در مسیر حب الحسین(ع)

بنا بر این گزارش حاج سعید مورخ و نویسنده تاریخ کربلا و حرم مطهر امام حسین (ع) نیز، در مراسم اهدای آثار تولید شده هنرمندان ایرانی در رویداد هنری فرهنگی بین المللی ام المقاومه در کربلای معلی، اظهار کرد: امروز خوشبختیم که هنرمندانی را زیارت کردیم که قلم و هنرشان را خرج اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و سیدالشهدا(ع) کرده اند.

وی تصریح کرد: اینکه هنرمندان ایرانی مومن و محب امام حسین(ع) هستند و با هنروری به دنبال خدمت به سیدالشهدا هستند بسیار ارزشمند است.

حاج سعید ابراز امیدواری کرد که هنرمندان حاضر در رویداد ام المقاومه بتوانند بیش از پیش آثاری ارزشمند و فاخر در مسیر حب الحسین ارائه کنند.

تلاش هنرمندان ایرانی برای خلق آثار فاخر در رویداد ام المقاومه

در ادامه مراسم دبیر رویداد فرهنگی هنری ام المقاومه با بیان اینکه اساتید هنرمند در این رویداد در دو روز نخست با وجود محدودیت ها و مشکلات تلاش زیادی برای خلق آثار فاخر هنری داشتند گفت: تمام تلاش گروه رویداد ام المقاومه این بوده که در این فضای معنوی حریم سیدالشهدا(ع) بتوانند آثاری فاخر و ارزشمند تولید کرده و تقدیم موزه عتبه حسینیه(ع) کنند.

بنا بر این گزارش، مرتضی اعلایی در مراسم اهدای تولید شده در رویداد هنری فرهنگی بین المللی ام المقاومه در کربلای معلی، با اشاره به حضور بیش از 30 هنرمند برجسته کشور در رویداد ام المقاومه اظهار کرد: این رویداد از 24 آذر در حرم مطهر امام حسین(ع) آغاز شده و بخش اول تولید آثار 26 آذر به پایان رسیده و بخش دوم تولید آثار از 27 آذر در نجف اشرف و در جوار بارگاه مطهر امیرالمومنین(ع) انجام می شود.

وی با بیان اینکه اساتید هنرمند در این رویداد در دو روز نخست با وجود محدودیت ها و مشکلات تلاش زیادی برای خلق آثار فاخر هنری داشتند تصریح کرد: تمام تلاش گروه رویداد ام المقاومه این بوده که در این فضای معنوی حریم سیدالشهدا(ع) بتوانند آثاری فاخر و ارزشمند تولید کرده و تقدیم موزه عتبه حسینیه(ع) کنند.

اعلایی بیان کرد: در دو روز نخست 6 اثر در رشته های نقاشی، نقاشی خط، مینیاتور، خوشنویسی تولید شده و تقدیم موزه عتبه می شود و مابقی آثار هنرمندان نیز روز آخر رویداد در کربلا تکمیل شده و تقدیم می شود.

وی تصریح کرد: روزهای 27 و 28 آذر نیز تولید اثر در نجف اشرف صورت گرفته و آثار تقدیم بارگاه علویه خواهد شد.

آثار اهدایی رویداد ام المقاومه همچون نگین در موزه عتبه حسینی می درخشد

در ادامه رئیس موزه عتبه حسینی(ع) گفت: آثار اهدا شده رویداد ام المقاومه همچون نگین در حرم امام حسین(ع) می درخشد و تاثیرش را در فرهنگ معنوی و مذهبی اهل بیت(ع) می گذارد.

همچنین سیدغسام شهرستانی در مراسم اهدای آثار تولید شده هنرمندان ایرانی در رویداد هنری فرهنگی بین المللی ام المقاومه در کربلای معلی، با اشاره به حضور هنرمندان ایرانی در کربلای معلی برای خلق آثار هنری به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: زائرین امام حسین(ع) در مسیر اهل بیت(ع) بسیار دست و دلباز هستند و شما همینکه از ایران برای خلق و تقدیم اثر به موزه عتبه حسینیه(ع) آمده اید بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به رونمایی از تابلوی نقاشی راس الحسین اثر استاد حسن روح الامین گفت: این اثر بسیار فاخر و ارزشمند است و در موزه عتبه نگهداری خواهد شد.

رئیس موزه عتبه حسینیه(ع) با اشاره به ارزش بالای آثار هنری در موزه عتبه تصریح کرد: این آثار اهداشده همچون نگین در موزه حرم امام حسین(ع) می درخشد و تاثیرش را در فرهنگ معنوی و مذهبی اهل بیت(ع) خواهد گذاشت.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین