عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۹۰۸
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
رئیس هیئت مدیره خانه مداحان اهل بیت(ع) اعلام کرد:
طاهری استعدادیابی از مداحان جوان را یکی از رویکردهای خانه مداحان اهل بیت(ع) نام برد و گفت:شناسایی و استعداد یابی از مداحان موجب می شود، که در مداحی شاهد اعمال سلیقه های شخصی نباشیم.

عقیق:«حاج مرتضی طاهری»، در گفت و گویی با اشاره به رویکردها و برنامه های خانه مداحان اهل بیت(ع) گفت: یکی از برنامه هایی که با همکاری دانشگاه امام صادق(ع) که مجری طرح سدره(روضه خانگی) است، دنبال می کنیم، احیای روضه های خانگی است، چرا که یکی از اقداماتی که در سالهای اخیر مورد بی توجهی قرار گرفت، فرهنگسازی روضه های خانگی و تبیین معارف اهل بیت(ع) است، در همین راستا تلاش می کنیم، با همکاری های صورت گرفته مشکل تامین مداح برای جلسات را برطرف کنیم.

رئیس هیئت مدیره خانه مداحان اهل بیت(ع) پیوند میان مداحان جوانان با پیشکسوتان این عرصه را یکی دیگر از برنامه ها و رویکردهای مدنظر دانست و بیان کرد: در همین راستا هم نشست های تخصصی و علمی نیز با حضور مداحان جوانان به همت خانه مداحان برگزارشده و این جلسات استمرار دارد.

طاهری استعدادیابی از مداحانی که درسراسر کشور فعالیت می کنند، را از دیگر رویکردهای خانه مداحان اهل بیت(ع) نام برد و گفت: حدود 2500 مداح که بخش زیادی از آنها جوانان  هستند، نیازمند شناسایی و استعداد یابی هستند، تا در کل کشور افراد مستعد و توانمند در این عرصه شناسایی شوند، تا شاهد اعمال سلیقه های شخصی در بحث مداحی و ذاکری نباشیم.

رئیس هیئت مدیره خانه مداحان اهل بیت(ع) پیگیری کردن امور رفاهی و معیشتی، اشتغال مداحان جوان را یکی دیگر از برنامه های مهم دانست و تصریح کرد: اخیرا با همکاری یکی از خیریه هایی که با خانه مداحان همکاری دارد،از تعدادی مداحان حمایت معیشتی انجام دادیم.

طاهری از افتتاح شعب خانه مداحان اهل بیت(ع) در شهرها و شهرستان های کشور خبر داد و گفت: به دنبال استقبال و درخواست های بسیاری مبنی بر افتتاح شعب خانه مداحان در شهرها،یکی از برنامه های ما افتتاح این دفاتر در دیگر شهرها است و اخیر نیز دفتر خانه مداحان در استان البرز، شهرستان شمیرانات و بهشهر را افتتاح نمودیم.

رئیس هیئت مدیره خانه مداحان اهل بیت(ع) همچنین بر لزوم برگزاری با شکوه مراسم های ویژه ایام فاطمیه تاکید کرد و افزود: دستورالعمل های لازم مبنی بر با شکوه برگزار شدن مراسم های ایام فاطمیه به مداحان ابلاغ خواهد شد.

 

منبع:شبستان


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین