عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۷۰۲
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۴
در ادامه طرح توسعه عتبات عالیات:
طرح توسعه حرم امامین جوادین علیهم السلام در کاظمین با پیشرفت احداث صحن امام باقر علیه السلام و تکمیل سنگفرش بخشی از حرم سرعت گرفت.

عقیق:طرح توسعه حرم امامین جوادین علیهم السلام در کاظمین در سال‌های اخیر با تصمیم متولیان این آستان و برنامه پیشنهادی کشورمان اجرایی شد؛ به طوری که در کنار بازسازی بخش‌هایی از این حرم، چند ورودی و صحن نیز به منظور سهولت تردد زائران احداث شد.

هم‌اکنون نیز روند احداث صحن امام باقر علیه السلام در حرم امامین جوادین علیهم السلام به همت ایرانیان در حال انجام است و ستاد بازسازی عتبات با اجرای طرح‌های مختلف و افزایش نیروها روند ساخت و تکمیل این صحن را افرایش داده است. البته به گفته مسؤولان صحن امام باقر علیه السلام تاکنون حدود ۵۵ درصد پیشرفت داشته است و این صحن سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد.

با این وجود، مسؤولان ستاد بازسازی عتبات در کنار احداث صحن جدید، سایر صحن‌ها را نیز بازسازی و حتی کفپوش‌های آن را تغییر داده‌اند تا این مکان مقدس برای حضور میلیونی زائران مهیا شود. علاوه بر این، طلاکاری و ترمیم یکی از گلدسته‌های حرم که دارای انحنا بود، به همت مهندسان ایرانی انجام شده است.

در ادامه تصاویری از طرح توسعه حرم امامین جوادین علیهم السلام را مشاهده می‌کنید:

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین