عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۶۷۱
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳
دعاهایی برای رضایت پدر بعد از مرگ در کتب ادعیه ذکر شده است که یکی از آنها دعای مشلول می باشد . جوانی بخاطر غرور و برخورد ناشایست با پدر و عدم اطاعت از وی و برخورد تند و خشن گرفتار نفرین پدر می گردد و یک طرف بدنش فلج می شود و از علی ـ علیه السلام ـ استمداد می کند و چاره دردش را می طلبد...

عقیق:دعاهایی برای رضایت پدر بعد از مرگ در کتب ادعیه ذکر شده است که یکی از آنها دعای مشلول می باشد . جوانی بخاطر غرور و برخورد ناشایست با پدر و عدم اطاعت از وی و برخورد تند و خشن گرفتار نفرین پدر می گردد و یک طرف بدنش فلج می شود و از علی ـ علیه السلام ـ استمداد می کند و چاره دردش را می طلبد، امام (ع) او را راهنمائی می کند و می فرماید: اگر در هر گرفتاری دعایی را که اسم اعظم دارد بخواند انشاءالله مورد رحمت خداوند قرار گرفته و حاجتش برآورده می شود سپس امام (ع) دستوراتش را به آن جوان می گوید که او بعد از خواندن دعا مورد عفو و بخشش قرار گرفته و گرفتاری اش رفع می شود.(1)

دعای دیگری نیز در کتاب داروخانه معنوی به این عنوان نقل شده است که امام رضا ـ علیه السلام ـ می فرماید هر کس این آیات را بخواند و ثواب آن را به روح والدین اهداء نماید دیگر حقی برای آنها در گردن پسر و فرزند نمی ماند و آن آیات، دو آیه آخر سوره الجاثیه می باشد آیه (36 و 37).(2)

به علاوه اگر انسان در صراط المستقیم حرکت نماید و اوامر و نواهی دین را مراعات کند انشاء الله 1. مشمول دعای خیر مؤمنان و از جمله پدرش قرار می گیرد.

پی نوشت:

1. قمی، شیخ عباس، مفاتیح الجنان، ترجمه آیت الله محمدباقر کره ای، کتابفروشی اسلامیه،ؤ صفحه 100، دعای مشلول.

2. مجاهد، رضا داروخانه معنوی، مشهد، انتشارات هاتف، چاپ 21، 1379، ص 118.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین