عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۲۰۰۴۳
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳
حجت الاسلام حسینی:
سخنران مذهبی کشور گفت: در نکوداشت حماسه بزرگ اربعین می‌توانیم شرایط را با حضور هیئات و گروه‌های مختلف با ایجاد موکب‌ها، پیاده‌روی اربعین را در محله خود شبیه‌سازی کنیم.

عقیق:حجت‌الاسلام سید علیرضا حسینی از سخنرانان مطرح کشور در گفت‌وگویی با اشاره به آیه ۸ «سوره مبارک صف» درباره  حاکمیت اراده الهی در برابر هر نوع خواسته و مخالفتی اظهار کرد: همه انسان‌ها در برابر اراده الهی ناتوان هستند و خداوند متعال اراده کرده که نور اباعبدالله الحسین (ع) را به نهایت کمال برساند که هم اکنون این نور در کل عالم فراگیر شده است.

مناسک اربعین را در کوچه و محلات با ایجاد موکب به همان شکل پیاده‌روی اربعین برگزار کنند

وی در ادامه در باب موضوع اربعین گفت: در روایات مختلف اشاراتی به اهمیت زیارت اربعین داریم و ما در نکوداشت این‌ حماسه بزرگ می‌توانیم در کوچه و محلات، شرایط را با حضور هیئات و گروه‌های مختلف با ایجاد موکب‌ها و پخش نغمات مرتبط، به همان شکل و‌ شمایل پیاده‌روی اربعین در کربلا ایجاد و شبیه‌سازی کنیم که البته این اتفاق در برخی از شهرهای ایران اجرا می‌شود‌ و مردم به صورت خودجوش  فضا را اربعینی کرده‌اند.

هر خانه یک موکب با زدن پرچم بر سر درب خانه‌ها و دادن اطعام به عزاداران

حجت‌الاسلام حسینی تصریح‌کرد: به هیئات و خانه‌ها پیشنهاد می‌کنم که در ایام اربعین پخت و پزهایی داشته باشند و با عنوان «هر خانه یک موکب» با زدن پرچم‌هایی بر سر درب خانه‌ها و دادن اطعام به زوارحسینی پذیرایی هرچند مختصر به عمل بیاورند.

لزوم استفاده از ظرفیت رسانه و فضای مجازی برای تبلیغ اربعین

وی افزود: از تمامیت ظرفیت رسانه، از تلفن همراه شخصی گرفته تا رسانه‌های مختلف خبری و‌ مکتوب و همچنین صدا و سیما جهت پوشش حضور بزرگان ادیان مختلف در ایام اربعین استفاده کنیم و این کنش بزرگ را باید به عالم نشان داد.

امام حسین (ع) شخصیتی فراملی و فرا مذهبی است

حجت‌الاسلام‌ حسینی گفت: فراملی بودن شخصیت امام حسین (ع)  به این معنی است که در ایام اربعین از اکثر کشورهای دنیا به کربلا می آیند و فرا مذهبی بودن ایشان به این معنی است که از اکثر ادیان و مذاهب در اربعین به زیارت سیدالشهداء مشرف میشوند و این از معجزات اباعبدالله الحسین (ع) است.

پیوند عمیق بین دوملت ایران و عراق با محوریت جهاد و اربعین

این سخنران آیینی در پایان با تأکید بر ایجاد پیوند عمیق بین دوملت ایران و عراق با محوریت جهاد و اربعین گفت:
اربعین را یک فرصت بدانیم و از نقاط مشترک بین دو ملت مانند استفاده از شعارهای حسینی «حب الحسین یجمعنا»،  استفاده از تصاویر حاج قاسم‌ سلیمانی و‌ ابو مهدی المهندس به عنوان نماد جهاد، پخش نوحه هایی که به طریقی به ایجاد ارتباط کمک می کنند و یا دعوت از زوار عراقی برای حضور در موکب ها را می توان در جهت بهود روابط استفاده کرد.

 

منبع:فارس


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین