عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۸۱۲
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
در پی اختلال سامانه سماح:
در حالی که قرار بود از ساعت ۹ صبح امروز روند پیش ثبت‌نام زائران اربعین انجام شود، اما پس از اعلام نحوه پذیرش زائر از سوی عراق، در حال حاضر امکان پیش ثبت نام در سامانه سماح وجود ندارد.

عقیق:در حالی که کمیته اعزام ستاد اربعین روز گذشته از آغاز پیش ثبت‌نام اربعین خبر داد و قرار بود امروز از ساعت ۹ صبح این اقدام صورت گیرد، اکنون امکان پیش ثبت‌نام در سامانه سماح وجود ندارد.

سامانه سماح ساعت ۹:۱۰ امروز

دلیل این امر نارضایتی بسیاری از مسؤولان اعزام و ستاد اربعین نسبت به تصمیم ایران و عراق درباره وضعیت اربعین ۱۴۰۰ است. تا جایی که پس از ورود به سامانه سماح، عاشقان زیارت اربعین با این پیام مواجه می‌شوند: «به اطلاع مشتاقان زیارت اربعین حسینی می رساند با توجه به اخبار واصله در خصوص تصمیم دولت عراق مبنی بر تخصیص سهمیه سی هزار نفری برای جمهوری اسلامی ایران جهت شرکت در مراسم اربعین و صرفاً تعیین مرز هوایی برای اعزام و ضرورت لزوم آگاهی از جزییات و شرایط مدنظر کشور عراق و نحوه اعزام مشتاقان مقرر گردید که ثبت نام فعلا متوقف تا در خصوص تصمیم طرف عراقی در ستاد مرکزی اربعین بررسی و تصمیم گیری و اعلام گردد».


سامانه سماح ساعت ۹.۳۰ امروز

این امر در حالی است که دقایقی قبل برخی از مسؤولان کمیته اعزام ستاد اربعین از بررسی وضعیت سایت سماح و اختلال در سایت خبر داده بودند.

به گزارش فارس، سازمان حج و زیارت به عنوان مسؤول کمیته اعزام ستاد اربعین است و قرار بود بر اساس اطلاعیه روز گذشته از ساعت ۹ امروز پیش‌ثبت نام را آغاز کند، اما به دلیل برخی مشکلات و نارضایتی از تصمیم اعزام محدود و فقط هوایی زائران اربعین این اقدام تا اطلاع ثانوی انجام نمی‌شود و درباره وضعیت اربعین امسال در ستاد اربعین تصمیم‌گیری و اعلام خواهد شد.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین