عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۱۸۴
تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۲
به مناسبت عید غدیرخم انجام می شود؛
همزمان با شب عیدالله الاکبر، عید غدیر خم، با هدف تعظیم واقعه بزرگ غدیر خم، کاروان شادی خودرویی، از ابتدای بلوار پیامبر اعظم (ص) به سمت مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

عقیق:همزمان با شب عیدالله الاکبر، عید غدیر خم، با هدف تعظیم واقعه بزرگ غدیر خم، کاروان شادی خودرویی، از ابتدای بلوار پیامبر اعظم (ص) به سمت مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام قادری سخنگوی ستاد مردمی مساجد منطقه چهار قم، جریان سازی در فعالیت‌های فرهنگی را از وظایف آحاد مردم جامعه دانست و گفت: اگر چه که برپایی جشن غدیر در خانه‌ها، مساجد، تکایا و حسینیه‌ها، کار بسیار پسندیده‌ای است؛ اما بر ما واجب است که این جشن بزرگ اسلامی را با عظمت و شکوه، به خیابان‌ها بیاوریم و همه مردم جامعه را در این عید بزرگ، مشارکت دهیم.

وی از تدارک برنامه‌های متنوّع برای این حرکت بزرگ خودرویی خبر داد و گفت: امسال همچون سال قبل، با توجه به خطر شیوع ویروس کرونا، از پیاده روی در این برنامه خودداری شده و در جلسات ستاد مردمی مساجد منطقه چهار قم مقرّر شد که این کاروان شادی، به صورت خودرویی برگزار شود.

همه برنامه‌های این کاروانِ شادی، بر روی یک دستگاه تریلی، که مزیّن به پرچم مبارک امیرالمومنین علی علیه السلام و به صورت ویژه، گل آرایی شده است، انجام خواهد شد و تزئین ۱۱۰ خودرو به نام و عشق امیرالمومنین، از دیگر برنامه‌های این حرکت بزرگ خودرویی است.

این برنامه با مدیحه سرایی سید محسن بنی فاطمه و اجرای گروه سرود میثاق، همراه خواهد بود و در روز چهارشنبه ششم مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۸، از ابتدای بلوار پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله، به سمت مسجد مقدس جمکران آغاز و در نهایت، با نورافشانی در حرم مطهر شهدای گمنام کوه خضر نبی علیه السلام، پایان خواهد یافت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین