عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۸۹۷۲
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲
به مناسبت ایام شهادت امام جواد(ع):
موکب‌های پذیرایی از زوار همزمان با ایام شهادت امام جواد (ع) در مسیرهای منتهی به حرم امامین جوادین (ع) راه‌اندازی و دسته‌های عزاداری نیز به سوی حرم کاظمین حرکت کرده و در شبستان حرم هم‌نوا شدند.

عقیق: شب گذشته در ایام شهادت امام جواد (ع) جمعی از عاشقان اهل بیت (ع) به کاظمین و حرم امامین جوادین (ع) مشرف شده و به عزاداری پرداختند.

تعداد بازدید : 37

حضور عزاداران در حرم امامین جوادین (ع)

همچنین موکب‌های پذیرایی از زائران در مسیرهای منتهی به حرم راه‌اندازی شده است و هر کدام از زائران جوادالائمه (ع) پذیرایی می‌کنند. یکی غذای گرم و نوشیدنی می‌دهد و دیگری به کودکان اسباب بازی. در گوشه‌ای دیگر از باب المراد حرم امامین جوادین (ع) نیز موکبی طبق روال هر ساله در این ایام، به زوار قهوه می‌دهد.

دسته‌های عزاداری نیز شب گذشته از شهرهای دور و نزدیک خود را به کاظمین رسانده و سینه‌زنان به سوی حرم باب الحوائج حرکت کردند.

تعداد بازدید : 34

برپایی موکب و حرکت دسته‌های عزاداری به سوی حرم کاظمین

موکب‌ها و دسته‌های عزاداری از سوی سایر اعتاب مقدسه عراق نیز در کاظمین راه‌اندازی شده است‌ و در هر سمتی به زوار حرم کاظمین خدمت می‌کنند.

همچنین در صحن و شبستان حرم امامین جوادین (ع) مراسم عزاداری و سینه‌زنی برگزار شد و دسته‌های عزاداری پس از ورود به حرم، با یکدیگر هم‌نوا شدند و‌طنین یا باب الحوائج ادرکنی و یا جوادالائمه مددی سر دادند.

به گزارش فارس، قبل از شیوع کرونا در ایام شهادت جوادالائمه (ع) هر سال کاروان‌های ایرانی به عتبات مشرف شده و بیش از ۲ هزار ایرانی در این ایام در کاظمین و سایر حرم‌های مقدس مشرف می‌شدند. اما از سال ۹۸ تاکنون با ممنوعیت اعزام به عتبات، هیچ زائری در قالب کاروان حج و زیارت به عتبات مشرف نشده است.

 

 


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین