عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۸۴۱۷
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۴
حاج احمد چینی پیرغلام و مداح اهل بیت(ع) در گفت و گو با عقیق:
از کسی پرسیدم چرا می خواهی به فلانی رای بدهید، گفت برای اینکه آن یکی روی کار نیایید. این حرف کاملا اشتباهی است. چون اینگونه تصمیم و انتخابمان احساسی می شود و در این صورت بدون شک انتخاب موثری نخواهیم داشت.

عقیق- علی جواهری: مشارکت حداکثری و توجه به مسئله انتخاب از جمله حساسیت هایی است که هیئتی ها به آن تاکید دارند. اینکه چگونه در عرصه سیاسی وارد شویم و انتخاب فرد اصلح را براساس چه ملاکهای انجام دهیم؟ سئوالاتی است که باید پاسخ درستی برایش پیدا کنیم. این روند تاثیر بسیاری در انتخاب فرد اصلاح می گذارد و بستر توسعه و پیشرفت کشور را فراهم می کند.

در انتخابات نباید به دنبال جناح بازی باشیم/ فردی را انتخاب کنیم که حامی مستضعفین باشد

حاج «احمد چینی» مداح و پیرغلام اهل بیت(ع) در گفت و گو با عقیق با تاکید براینکه باید در انتخاب فرد اصلاح درست عمل کنیم و برای پیدا کردن این فرد اصلح با از افراد آگاه پرس وجو کنیم گفت: « باید درباره انتخابات دغدغه داشته باشیم و برای آن ارزش قائل باشیم و برایش وقت بگذاریم. چون سرنوشت خودمان، دیگران و از همه مهمتر کشور را با انتخاب درست مشخص می کنیم.»

این پیرغلام اهل بیت(ع) افزود: «وقتی حضرت آقا و مراجع می فرمایند آینده کشور در انتخاب فردی اصلح است. مردم باید در انتخاب فرد اصلح کوشا باشند. البته عقل هم همین را حکم می کند که باید در زندگی انتخاب درست داشته باشیم تا سرنوشت مان را درست رقم بزنیم. در انتخابات ریاست جمهوری باید فردی را انتخاب کنیم که حامی مستضعفین باشد و خودش را خدمتگزار مردم بداند و دغدغه اش حل مسائل زندگی و جامعه باشد.»

حاج احمد چینی با بیان اینکه خودمان باید فرد اصلح را پیدا کنیم، اظهار کرد: «فردی از امام صادق(ع) پرسید که اگر در انتخاب دوحاکم تردید داشته باشیم چه باید انجام دهیم؟ حضرت فرمود فردی را انتخاب کنید که تقوای بیشتر داشته باشد. آن فرد گفت: اگر نتوانستیم تقوا بیشتر را تشخیص دهیم چه؟ حضرت گفت: ببینید که دشمنان دین روی چه کسی تاکید دارند و انتخابش کردند. وقتی دشمنان ما روی فرد تاکید دارند قطعا آن فرد به نفع ما نیست و باید برخلاف آن عمل کنیم. البته باید ذکاوت و هوشیاری عمل کنیم تا بتوانیم انتخابی درست داشته باشیم.»

این پیرغلام اهل بیت(ع)  تصریح کرد: «باید درست فکر کنیم و با بصیرت خصوصیات فرد اصلح را بررسی کنیم و در این رابطه از افراد آگاه پرس و جو کنیم. وقتی قطعا و دقیقا درباره فردی آگاهی داشته باشیم می توانیم رای درستی دهیم. برای تحقق این موضوع تمام هیئت ها و افراد جامعه وظیفه دارند و باید این وظیفه را به درستی انجام دهند.»

این پیشکسوت عرصه ستایشگری  خطاب به مردم و هیئتی ها تاکید کرد: «نباید به دنبال جناح بازی باشیم. از کسی پرسیدم چرا می خواهی به فلانی رای بدهید، گفت برای اینکه آن یکی روی کار نیایید. این حرف کاملا اشتباهی است. چون اینگونه تصمیم و انتخابمان احساسی می شود و در این صورت بدون شک انتخاب موثری نخواهیم داشت. نظام ما نظام اسلامی است و قرار است آن را به دست امام زمان(عج) را برسانیم. در این شرایط باید فردی نماینده مردم باشد که در کار اجرایی قدرتمند و توانمند باشد. فردی قدرت ریاست جامعه را دارد که بتواند با اقتدار اهداف کشور را پیش ببرد و وضعیت مردم را بهبود بخشد.» این مداح اهل بیت(ع) در پایان گفت: «امیدوارم بتوانیم انتخابات درستی انجام دهیم و فرد موثری را انتخاب کنیم.»


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین