عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۷۸۹۱
تاریخ انتشار : ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
کنفرانس بین‌المللی اربعین به منظور بررسی چالش و فرصت‌های این حماسه عظیم و همچنین نحوه حضور زوار خارجی در راهپیمایی اربعین در کربلا برگزار می‌شود.

عقیق: آستان قدس حسینی به منظور برپایی باشکوه حماسه اربعین، آمادگی خود برای پذیرایی از اندیشمندان و محققان اربعین حسینی به منظور بررسی چالش‌ها و فرصت‌های بزرگترین اجتماع شیعیان را اعلام کرد.

بر همین اساس، بررسی وضعیت اربعین حسینی با ارائه راهکارهایی در زمینه‌های مختلف همچون زیست محیطی، اجتماعی، فرهنگی و همچنین مذهبی در شهر کربلا و به میزبانی متولیان حرم سیدالشهدا (ع) برگزار می‌شود.

به گفته متولیان حرم حسینی، هر ساله میلیون‌ها عاشق اباعبدالله (ع) از شهرهای مختلف عراق و حتی کشورهای اسلامی و غیراسلامی برای زیارت امام حسین (ع) در ایام اربعین به کربلا مشرف می‌شوند که این اجتماع عظیم فرصتی برای معرفی شخصیت شهدای کربلا به شمار می‌رود که باید در این زمینه بیشتر فعالیت داشته باشیم.

کنفرانس بین‌اللملی اربعین در دو‌مرحله پیش‌بینی شده است که مرحله نخست در ماه ذیالحجه و مرحله دوم سوم ماه صفر سال جاری یعنی حدود دو هفته قبل از برپایی راهپیمایی عظیم اربعین برگزار می‌شود. البته در صورت تداوم کرونا، عراق در این‌کنفرانس وضعیت حضور زائران خارجی و ‌نحوه پذیرش زوار را نیز بررسی خواهد کرد.

به گزارش فارس، سال گذشته با وجود شیوع کرونا و نبود زائر خارجی، ۱۴ میلیون زائر اربعین به کربلا مشرف شدند. این امر در حالی است که سال ۹۸ با توجه به نبود کرونا بر اساس گزارش‌های استاندار کربلا، بیش از ۲۰ میلیون نفر در ایام اربعین به زیارت ارباب تشرف یافتند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین