عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۶۴۸۴
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
با این غلط ترامپ افول آمریکا سرعت گرفت و به حرمت خون پاک شهدا و مخصوصا خون پاک شهید سلیمانی و شهید المهندس پایان قدرت ظالم نزدیک است.

عقیق:13 دی ماه سالروز یکی دیگر از جنایت‌های استکبار جهانی آمریکای جنایتکار علیه ملت ایران است؛ اقدامی که نه تنها مردم کشورمان بلکه تمام آزادی‌خواهان جهان را در غمی بزرگ فرو برد.

رئیس‌جمهور خبیث و جنایتکار آمریکا در چنین روزی دستور ترور بزرگ مردی را داد که بسیاری از مردم مظلوم منطقه از لبنان و‌ سوریه گرفته تا افغانستان و عراق احساس آزادگی و حمایت این بزرگ مرد را چشیده‌ و توانسته‌اند از یوغ استکبار رهایی یابند.

سردار رشید اسلام، سپهبد شهید، قاسم سلیمانی، مردی که از جوانی میدان‌های نبرد را ترک نکرد و همواره لباس مجاهدت را به تن داشت. مبارزی که در دوران جوانی عملیات‌های تأثیرگذاری را علیه رژیم بعث عراق انجام داد و بعد از آن با استفاده از تجربیات دفاع مقدس، جنوب شرق کشور را از لوث وجود اشرار و گروهک‌های تروریستی مسلح پاکسازی کرد و طعم زندگی آسوده و بی‌دغدغه را به مردم آن منطقه چشاند.

پس از آن هم با نظر مقام معظم رهبری فرماندهی نیروی قدس سپاه را برعهده گرفت و به حمایت از مردم بی‌پناه و مظلوم منطقه پرداخت. مردمی که روزگاری گرفتار طالبان، داعش و رژیم جنایتکار صهیونیستی قرار گرفته بودند. ایشان میدان مبارزه را ترک نکرد و آن‌چنان علیه دشمن پیکار کرد و در سراسر جهان پوزه آنها را به خاک مالید که دیگر نتوانستند حضور ایشان را تاب بیاورند. بر همین اساس شخص اول دولت آمریکا به صورت ناجوانمردانه دستور ترور ایشان را صادر کرد و در حال انجام مأموریت به شهادت رسید.

به همین دلیل در نظر داریم با توجه به سالروز شهادت شهید قاسم سلیمانی به خصوصیات اخلاقی، ابتکارات، اقدامات و مجاهدت‌های این شهید بپردازیم. از این رو برای آشنایی بیشتر با دوستان، همرزمان و فرماندهان ایشان گفت‌وگو کرده‌ایم. در این قسمت حجت‌الاسلام والمسلیمن شیخ عبدالکریم پاز امام جمعه کشور آرژانتین طی یادداشتی، به  نقش سردار شهید قاسم سلیمانی در نشر و گسترش اسلام پرداخته و از ظهور حضرت حجت (عج) و افول زود هنگام آمریکا نوشته‌است. متن یادداشت به شرح زیر است:

بسمه تعالی

شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی یک قضیه و پدیده‌ای  فوق‌العاده برای انقلاب اسلامی است که مظهر دست و اراده خداوند متعال در یاری رساندن به این انقلاب است. انگار خداوند متعال خواسته درس مهم به همه جهانیان بدهد، چه به دوستان و چه به دشمنان.

 در این قضیه می‌توانیم چند درس ببینیم و بیاموزیم. اول اخلاص این مجاهد فی سبیل‌الله و پیوند محکم ایشان به ولایت که زبانزد خاص و عام بود. همچنین دارا بودن خصیصه شجاعت، حب خدا و حب خلق در این شهید والامقام که ایشان را در زمان حیات به درجه عالی انسانیت رساند؛  تا جایی که رهبر مکارم‌الاخلاق ایشان را شهید زنده خطاب کردند.

شهید حاج قاسم سلیمانی اتصال بین نسل اول انقلاب و جوانان و فرزاندان انقلاب ایجاد کرد. همگان می‌دانند که هرکسی این قابلیت را نداشت و نمی‌توانست این امرمحقق کند تا جایی که می‌بینیم در تشییع پیکر ایشان پیر و جوان، زن و مرد یک‌صدا وارد میدان می‌شوند و ایشان را همراهی می‌کنند. البته ناگفته نماند که خداوند متعال این امر خطیر را به این مرد بزرگ واگذار کرده‌است.

امر دیگری که در این شهادت نهفته‌است، ایجاد پیوند ناگسستنی بین ملت عراق و ایران بود که با شهادت مظلومانه دو شخصیت مؤمن مانند شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس استوارتر شد. فرمانده بزرگ ایران و فرمانده محبوب نیروی مقاومت عراق و مجاهدین دو کشور مهم شیعه به شهادت رسیدند تا انشاءالله مقدمه‌ای شوند برای ظهور منجی عالم بشریت.

مسئله بسیار مهم دیگر اتحاد است. اتفاق نظر و اراده محکم عراقی‌ها برای اخراج آمریکایی‌ها از سرزمین مقدسشان به جز با ریختن خون پاک و محبوب این عزیزان امکان نداشت تحقق یابد، « و الله یعلم این یجعل رسالته ».

خداوند متعال در یک نکته مهم یک پدیده را ایجاد می‌کند، که نگاه جهانیان را متوجه عظمت اسلام کند. در ماجرای ترور شهید سردار قاسم سلیمانی دیدیم چه طور تمامی رسانه‌ها به مقاومت اسلامی اشاره و  از قهرمانی مبارز با تروریسم و تکفیری‌ها و استکبار جهانی صحبت می‌کنند. و حقیقتِ تروریست‌های واقعی بار دیگر و به شکل واضح برای جهانیان مثل خورشید روشن شد.

در داخل ایران و منطقه و حتی نقاط دور جهان، گریه‌های مومنین، دریاهایی از قطرات قلوب پاک عاشقان را ایجاد کرد که این نشاندهنده جایگاه بالای این شهدا در عمق قلوب مؤمنین است.

هیچ وقت دیده نشده رئیس‌جمهور متکبر آمریکا از ترس بلرزد به جز آن شبی که اعلام کرد ایران به پادگان آمریکا (عین‌الأسد) حمله کرده است. جهان متوجه شد روح بلند شهید حاج قاسم سلیمانی شأن بالایی دارد و خداوند متعال  روح با عظمت شهدا را ارزشمند می‌داند.

همه جهانیان دیدند که آمریکا سیلی محکمی خورد و انتقام در راه است و آمریکا برای همیشه باید عراق را ترک کند.

در آمریکا اختلاف بیشتر شد و با این غلط ترامپ افول آمریکا سرعت گرفت. الحمدلله و به حرمت خون پاک شهدا و مخصوصا خون پاک شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس پایان قدرت ظالم نزدیک است.  

التماس دعا

حجت‌الاسلام والمسلیمن شیخ عبدالکریم پاز امام جمعه کشور آرژانتین

 

منبع:تسنیم


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین