عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۶۴۸۱
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
آیت‌الله بهجت در بیماری‌های جسمی، همواره خود را ملزم به رعایت توصیه‌های پزشکان می‌دانستند. بنابراین توجه به توصیه‌های پزشکی،همراه با دعا برای رفع بیماری‌ها و مشکلات، ضروری است.

عقیق:دعا کردن به‌نوعی بهره‌گیری از اسباب غیر مادی در کنار اسباب مادی برای درمان بهتر و کامل‌تر بیماران است. بدیهی است توصیه‌ها و دستورالعمل‌های بزرگان دین، به اذکار و ادعیه و یا همراه داشتن حرز برای رفع مشکلات و بیماری‌ها، به‌معنای بی‌توجهی به اصول بهداشتی و یا نادیده گرفتن توصیه‌ها و دستورات پزشکی برای درمان امراض روحی و جسمی نیست. بلکه این دو مکمل یکدیگرند.

آیت‌الله بهجت نیز به گفته بیت معظم‌له، در ابتلائات و بیماری‌های جسمی، همواره خود را ملزم به رعایت توصیه‌های پزشکان متخصص می‌دانستند. بنابراین توجه به اصول بهداشتی و توصیه‌های پزشکی، همراه با دعا برای رفع بیماری‌ها و مشکلات، ضروری است.

از آیت الله محمد تقی بهجت پیرامون دعا برای دفع مشکلات و بیماری‌ها از خانواده سوالی پرسیده شده است که سوال و پاسخ آن را از نظر می‌گذرانید.

سوال: ببخشید، مدتی است که خانواده و بچه‌ها مرتب مریض می‌شوند. چه‌کار کنیم؟

حضرت آیت‌الله بهجت (ره): زیاد استغفار بگویید. زیاد صدقه بدهید به افراد متعدد، ولو اینکه به هر کدام زیاد نباشد. زیاد استغفار [کردن] و زیاد صدقه [دادن].

[همچنین] به هر کدامشان بگویید، هر روز یک قاشق چای‌خوری، آب زمزم و تربت [امام حسین علیه‌السلام] را، به همین نیت (شفای از بیماری) بیاشامند، و به افراد متعدد هم به همین نیت صدقه بدهند.

تعداد بازدید : 19

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین