عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۶۴۵۰
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
شبکه‌های سیما در بزرگداشت نخستین سالگرد شهید سپهبد قاسم سلیمانی، ویژه برنامه‌هایی را پخش می‌کند که در این مطلب به جزئیات آن پرداخته‌ایم.

عقیق:در سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، چندین ویژه برنامه تلویزیونی به همین مناسبت از شبکه‌های سیما پخش می‌شود که جزئیات آن را در ادامه می‌توانید بخوانید:

شبکه یک با خیابان ایران

*** «خیابان ایران» در سالگرد شهادت سردار سلیمانی

* برنامه «صبح بخیر ایران» با حضور میهمانان ویژه

* «بزرگ ترین بدرقه جهان» ساعت 09:30 صبح مستندی است که به یاد سردار پخش می‌شود.

* برنامه «خیابان ایران» در دو قسمتی که در ساعات 10:30 و 16 روی آنتن می‌رود، با پخش تصاویر و گفت‌وگوهایی از نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی می‌گوید.

* «ققنوس» مستند دیگری از این شبکه است که ساعت 19:30 پخش می‌شود.

شبکه دو با آقای ژنرال

*** «سردار کرار» در  شبکه دو سیما

* گروه معارف شبکه دو سیما ویژه برنامه «سردار کرار» را از 11 دی‌ماه تا 17 دی‌ماه روی آنتن می‌برد.

* مستند «سردار صلح» از 13 دی‌ماه تا 17 دی‌ماه هر شب ساعت 21 پخش می‌شود.

* مستند «آقای ژنرال» نیز از دیگر برنامه‌های این شبکه است که روی آنتن می‌رود.

* برنامه‌های «نمادو»، «زنده باد زندگی»، «در انتهای الوند» صبحگاهی و شامگاهی، «مثبت خانواده»، «زعفران» و «عصر خانواده» نیز منعطف با موضوع شهادت سردار سلیمانی پخش می‌شود.

شبکه سه با روایت حبیب

*** شبکه سه سیما از «سرباز چهل‌ساله» می‌گوید.

* ویژه برنامه 9 قسمتی «روایت حبیب» با حضور چهره‌های شاخص و بین‌المللی مقاومت به مناسبت شهادت سردار سلیمانی از شبکه سه پخش می‌شود.

* مستندهای «سرباز چهل‌ساله»، «شهید قدس» و «چندقدم آنطرف‌تر» از جمله مستندهایی است که در سالروز شهادت سردار بزرگ دل‌ها از شبکه سه پخش می‌شود.

* برنامه «سلام صبح بخیر» به مناسبت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی نیز ویژه برنامه‌ای خواهد داشت که به بررسی ابعاد شخصیتی ایشان می‌پردازد.

* ویژه برنامه «مرد میدان» نیز همزمان با سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

* پخش نماهنگ‌ها و میان‌برنامه‌هایی مرتبط با سالگرد شهادت نیز در فواصل برنامه‌ها روی آنتن می‌رود.

* برنامه‌های «سمت خدا» و «عطسه» نیز منعطف با موضوع شهادت سردار سلیمانی پخش می‌شوند.

شبکه چهار با اهالی شب

 *** «طلوع» شبکه چهار در شهادت سردار

* شبکه چهار سیما با برنامه های «اهالی شب»،«مصیر»، «تربت»، «راز»، «حریف»، «زاویه»، «طلوع» و «شب های هنر» در سالگرد شهادت سردار سلیمانی همراه مخاطبان خود است.

«اهالی شب» در 2 قسمت، پنجشنبه و جمعه شب ساعت 23؛ «راز» در 5 قسمت هرشب ساعت 22؛ «زاویه» چهارشنبه ساعت 23؛ ویژه برنامه «طلوع» ساعت 9صبح؛ «شب های هنر» امشب سه‌شنبه ساعت 23 و میان برنامه «تربت» از شبکه چهار پخش می‌شود.

هر کدام 1 قسمت . در مجموع 3 قسمت شب‌های هنر.

دعای کمیل سرمزارِ شهید سلیمانی

*** «قرار قاسم» در شبکه پنج سیما یاد سردار را گرامی می‌دارد.

* ویژه برنامه «قرار قاسم» ویژه اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در دو قسمت جمعه 12 دی‌ماه و چهارشنبه 17 دی‌ماه ساعت 23 روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

ویژه برنامه «قرارِ قاسم» کاری از گروه تهران و شهروندی شبکه پنج سیما است که با تهیه‌کنندگی میلاد پیغمبر زاده و سردبیری سیدمحمد موسوی و اجرای محمد حسین رنجبران با حضور مهمانان ویژه تماشایی خواهد شد.

*  برنامه گفت‌وگو محور «چهل ستون» از چهارشنبه شب ساعت 20 تا پایان هفته به مدت سه شب میهمان خانه‌های مخاطبان خواهد شد. این برنامه ویژه شهادت سردار سلیمانی تهیه شده است که هر شب به مدت 45 دقیقه روی آنتن شبکه پنج سیما خواهد رفت. 

* برنامه «به خانه بر می‌گردیم» گروه خانواده شبکه پنج سیما، با راه‌اندازی پویش" قاسم هنوز زنده است" از ابتدای هفته جاری به صورت ویژه به یاد سردار قاسم سلیمانی با مخاطبان همراه شده است. این برنامه با هدف تکریم یاد این شهید بزرگوار، آیتم‌های ویژه در جدول پخش هفتگی خود طراحی کرده است. دعوت از میهمانان ویژه، نماهنگ های حماسی، پخش کلیپ و سرود ارسالی مخاطبان مرتبط با موضوع پویش و... در این برنامه تماشایی می‌‌شود.

* برنامه میان برنامه‌های متنوعی با موضوع رشادت‌ها و مهربانی‌های سردار قاسم سلیمانی روی آنتن می‌برد.

* مسابقه «پنج ستاره» این هفته پنجشنبه ساعت 21 سوال پیامکی: سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی در طول دوران هشت سال دفاع مقدس فرمانده کدام لشگر بود ؟ 1- 41 ثارالله  2- 25 کربلا  3- 18الغدیر  4- 9بدر را برای مخاطبان طراحی کرده است و به قید قرعه به ده نفر از برگزیدگان هدیه می‌دهد.

* برنامه تخصصی و سینمایی «نقد سینما» نیز جمعه 12دی ماه مرتبط به اولین سالگرد سردار دل‌ها خواهد بود.

* برنامه «عطر عاشقی» با هدف تکریم سردار دل ها جمعه 12دی‌ماه ساعت17:30 ویژه شهادت حاج قاسم سلیمانی روی آنتن می رود. این برنامه با سفر به شهر کرمان، از گلزار شهدای کرمان و مزار این شهید والا مقام تماشایی خواهد شد. زمینه‌سازی ظهور و نقش حاج قاسم سلیمانی و سایر شهدای مدافع حرم، موضوع این برنامه است که با حضور پورابراهیمی "رییس کمیسیون اقتصادی و نماینده کرمان" گفت‌وگو خواهد شد. همچنین نوای گرم و دلنشین جواد حسینخانی برای تلاوت زیارت آل یس، طنین‌انداز خواهد شد.

دعای پرفیض کمیل پنجشنبه 11 دی‌ماه ساعت 23 از کنار مزار سردار سلیمانی برای مخاطبان شبکه پنج پخش می‌شود.

«عطر عاشقی» همچنین جمعه 26 دی ماه در آستانه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به بیت الزهرا منزل حاج قاسم سلیمانی می رود و حجت الاسلام احمد شرفخانی کارشناس مذهبی پیرامون آثار و علائم منتظران ظهور سخنرانی خواهد کرد. حاج جواد حسینخانی نیز با نوی زیبای خود به تلاوت زیارت آل‌یس می‌پردازد.

* برنامه های «تهران 20»، «در شهر»، «رنگین کمان»، «یه روز تازه» و «تا نیایش» معطوف به سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

مدرسه تلویزیونی تحت تأثیر "حاج قاسم"

*** «دو نیمه ماه»؛ مستند شبکه آموزش برای شهید سپهبد حاج‌ قاسم سلیمانی.

* مستند «دو نیمه ماه» در بزرگداشت نخستین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی به تهیه کنندگی آزاده رجبی، قرار است 12 و 13 دی، در دو قسمت 45 دقیقه‌ای در حدود ساعت 21 از شبکه آموزش پخش شود.

این مستند، ترکیبی از مصاحبه‌ها و تصاویر آرشیوی از  مقاطع مختلف زندگی سردار دل ها است. همچنین در این مستند گزارش ، همرزمان، دوستان و همراهان آن شهید، نیز از سیره عملی زندگی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می‌گویند.

* شبکه آموزش در برنامه های زنده «صبحی دیگر»، «مدرسه تلویزیونی ایران»، «به وقت ایران»، «رویش» و «زنگ هفت» نیز به تبیین شخصیت سردار دل‌ها می‌پردازد.

کمتر شنیده‌ شده‌ها در شبکه افق

*** روایت‌های کمتر شنیده شده از سردار سلیمانی در «یک و بیست» شبکه افق

* شبکه افق با برنامه «یک و بیست» از سه شنبه 9 دی‌ماه، هر شب ساعت 18:30 یاد سردار شهید قاسم سلیمانی را گرامی می‌دارد.

این برنامه شامل روایت‌هایی از زندگی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است که با حضور اقشار مختلف مردم، هنرمندان، مستندسازان، مداحان و شاعران، همرزمان شهید و خانواده شهدا روی آنتن می‌رود.

محفل قرآنی برای جبهه مقاومت در شبکه قرآن

*** بزرگترین محفل قرآنی به وسعت جبهه مقاومت در شبکه قرآن و معارف سیما.

* همزمان با نخستین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس محفل انس با قرآن کریم در چهار کشور ایران، عراق، سوریه و لبنان موسوم به «محفل محور مقاومت» برگزار می‌شود.

این محفل شنبه 13 دیماه از ساعت 18:30 تا 20 از حرم حضرت زینب (س) آغاز و ضمن ارتباط زنده با کشورهای دیگر، از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

مستند «شهادت سرخ» در شبکه جام‌جم

*** «مثل کوه مثل نسیم» شبکه جام‌جم در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی.

* مستند «مثل کوه مثل نسیم» به تهیه کنندگی و کارگردانی حمید قنبری و تدوین حسن بابایی که به ارتباط صمیمی شهید سلیمانی با دوستان و بستگان در زادگاهشان به نام قنات ملک می‌پردازد.

* مجموعه مستند گزارشی «قاسم همیشه با ماست» که شامل درد و دل‌های مردمی است که گوشه گوشه کشور بر مزار شهید سلیمانی حاضر می‌شوند، از شبکه جام جم پخش می‌شود. در این مستند آثاری از هنرمندان رشته‌های مختلف که مرتبط با شهید سلیمانی است دیده می‌شود.

* مستند «شهادت سرخ» به کارگردانی سیدحمید میرحسینی نگاهی دارد به تشییع جنازه با شکوه شهید سلیمانی در شهر کرمان.

* برنامه‌های «جمع ایرانی»، «روز خوش» و «خانه مهر» نیز با دعوت از دوستان و نزدیکان شهید سلیمانی روی آنتن می‌رود.

* برنامه «کنکاش» ترورهای دولتی رژیم استکباری آمریکا را مورد بحث قرار می‌دهد.

«چ» به یاد سردار در شبکه نمایش

* شبکه نمایش در آستانه نخستین سالگرد شهادت سردار رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی، روز جمعه 12 دی‌ماه فیلم سینمایی «چ» را در ساعت 23 و فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق» را شنبه 13 دی‌ماه ساعت 13، پخش خواهد کرد.

 بررسی مکتب شهید سلیمانی در «کتاب باز» 

* «نسیم آوا» شبکه نسیم در جمعه شب 12 دی ماه به یاد سردار سلیمانی روی آنتن می‌رود.

* برنامه «کتاب باز» در روز شهادت سردار سلیمانی ساعت 19 مکتب این شهید بزرگوار را مورد بررسی قرار می‌دهد.

«مثل حاج قاسم» در شبکه امید

* «مثل حاج قاسم» عنوان مستندی است که در آستانه نخستین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در 8 قسمت 13 دقیقه‌ای به تهیه‌کنندگی امیرسینا سلیمی هر شب ساعت 21:45 از شبکه امید پخش می‌شود.

این مستند روایت فرزندان نوجوان شهدای مدافع حرم از دیدار با سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است که در این مستند سعی شده، با فرزندان شهدای مدافع حرم درباره ارتباطشان با شهید سلیمانی و خاطرات ایشان گفت‌وگو شود.

این مستند همچنین به روایت لحظه‌ای که خبر شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به اطلاع فرزندان شهدا می‌رسد، می‌پردازد.

* برنامه «نسل سلیمانی» ویژه «پویش نسل سلیمانی» با مشارکت نهادها و تشکل‌های دانش آموزی روانه آنتن شبکه امید می‌شود.

این ویژه برنامه به تهیه‌کنندگی محمد تربتی در3 قسمت 42 دقیقه ای روزهای پنجشنبه و جمعه و شنبه 11 تا 13 دی ماه ساعت 16:30 روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

* برنامه «قاب امید» که هر روز ساعت 17:15 با بخش های مختلف به طور ویژه به شهادت سردار دل‌ها می‌پردازد.

* برنامه «دوربین امید» نیز به اخبار فعالیت‌های نوجوانان در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی می‌پردازد. این برنامه هر شب ساعت 19:45 دقیقه روی آنتن می‌رود.

* همچنین برنامه «ما نوجوانان» روزهای پنجشنبه و جمعه 11 و 12 دی ماه ساعت 13:30 به پخش آثار تولید شده توسط نوجوانان پیرامون شخصیت شهید سلیمانی پرداخته و با نوجوانان تولیدکننده آثار گفت‌وگو می‌کند.

 «رهروان مکتب سلیمانی» در شبکه سلامت

شبکه سلامت با دو مستند «رهروان مکتب سلیمانی» و «سخنان شهید سلیمانی و شهید احمد کاظمی» در سالروز شهادت سردار سلیمانی با مخاطبان خود همراهی می‌کند.

«رهروان مکتب سلیمانی» تصاویری از حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم و رهبری در مورد تربیت جوانان در مکتب امام (ره) و رهبری و «سخنان شهید سلیمانی و شهید احمد کاظمی» صحبت های سردار قاسم سلیمانی در مورد احمد کاظمی و سخنرانی احمد کاظمی در جلسه فرماندهان نیروی زمینی است.

* پخش موسیقی تصویر و میان برنامه هایی با موضوعات تصاویر اهدای خادمی امام رضا (ع) به شهید قاسم سلیمانی؛ تصاویری از سردار قاسم سلیمانی به همراه شعر خوانی و ابراز علاقه مردم به ایشان؛ تصاویر سردار قاسم سلیمانی به همراه گزیده‌ای از سخنرانی ایشان و تصاویری از شهید حججی؛ شعر خوانی به همراه تصاویر شهید قاسم سلیمانی؛ حمایت کودکان فلسطینی از شهید سردار سلیمانی با زیر نویس فارسی، سخنان و خاطراتی از شهید سلیمانی و آیاتی از قرآن کریم؛ تصاویر سردار قاسم سلیمانی به همراه صحبت همرزمانش و صحبت‌های همسر شهید قاسم سلیمانی در مورد ایشان در جدول پخش شبکه سلامت قرار دارد.

«نبرد خلیج فارس 2»  در شبکه کودک

انیمیشن سینمایی «نبرد خلیج فارس 2» به کارگردانی «فرهاد عظیما»، شنبه 13 دی‌ماه ساعت 14 از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

«مکتب سلیمانی» در قاب مستند

* شبکه مستند با پخش مستند «مکتب سلیمانی در روستای قنات ملک» در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در روز شنبه 13 دی‌ماه ساعت 19 پخش می‌شود.

این مستند به کارگردانی محسن غلامزاده مهرآبادی؛ روایتی از زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی از زبان اهالی زادگاه او، روستای قنات ملک در استان کرمان است.

مصاحبه با ورزشکاران شاخص درباره مکتب شهید سلیمانی

شبکه ورزش برنامه‌ای را با هدف مصاحبه‌ای اختصاصی با ورزشکاران شاخص با موضوع مکتب شهید سلیمانی است، همراه بینندگان خود خواهد بود.

 

منبع:تسنیم


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین