عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۶۳۹۵
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
امیر عبداللهیان:
سخنگوی ستاد سالگرد مردمی شهید سردار سلیمانی گفت: موضوع انتقام‌سخت موضوعی است که در دستور کار جدی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و این موضوعی است که در زمان خودش به شیوه مناسب انجام خواهد شد.

عقیق:نشست خبری اعلام برنامه‌های سالگرد شهادت سردار سلیمانی با حضور امیر عبداللهیان سخنگوی ستاد سالگرد مردمی شهید سردار سلیمانی و جمعی از اصحاب رسانه، صبح امروز یکشنبه هفتم دی‌ماه برگزار شد.

امیر عبداللهیان در این نشست گفت: ابتدا می‌خواهم یادآور شوم که مراسم سالگرد شهادت شهید سلیمانی همزمان با دهه اول فاطمیه است که ایشان در منزل خود هر سال اقامه عزا می‌کرد و ارادت خاصی به این بانوی عزیز و ائمه اطهار داشت.

وی با اشاره به اینکه ویژگی اصلی مراسم سالگرد شهادت سردار سلیمانی مردمی بودن آن است، افزود: اجازه می‌خواهم در ابتدای همین برنامه‌ها اعلام کنم علی‌رغم اینکه ستاد سالگرد سردار سلیمانی تدارک زیادی دیده‌ و همچنین بنیاد شهید سلیمانی به نمایندگی از زینب سلیمانی در هماهنگی برنامه‌ها زحمت زیادی کشیدند و فعالیت‌های خیلی گسترده و تلاش بسیار زیادی را دنبال می‌کنند اما برای برگزاری این مراسم ابتکارات و نوآوری‌های مردمی مرکز ثقل برنامه‌های سالگرد سردار سلیمانی است.

سخنگوی ستاد سالگرد مردمی شهید سردار سلیمانی بیان داشت: شروع رسمی برنامه‌های سالگرد در روزهای اخیر با دیدار خانواده شهید و اعضای ستاد برگزارکننده با مقام معظم رهبری بود که نشست امروز در واقع نواختن زنگ شروع اجرایی برنامه‌ها در سراسر کشور و همچنین برنامه‌های متنوعی که دوستداران سردار در منطقه و در نقاط مختلف جهان برنامه‌ریزی کردند، خواهد بود.

وی افزود: باید تاکید کنم اجرای برنامه‌های سالگرد حداقل یک بازه زمانی ۱۰ روزه دارد که این برنامه‌ها به گونه‌ای طراحی شده تا  با روز ۲۷ دی‌ماه همزمان با نقطه عطف در خطبه تاریخی مقام معظم رهبری در رثای سردار سلیمانی و نامیدن او و سربازان نیروی قدس به عنوان سربازان بدون مرز مصادف شود.

عبداللهیان گفت: در سطح داخلی برنامه‌ها، اقشار و همچنین اشکال و ابتکاراتی از جمله اقشار کارگری، کارمندی، دانشگاهی و فرهنگی گرفته تا هنرمندان و ورزشکاران و همه دوستداران سردار سلیمانی را  شامل می‌شود که این مراسم را دنبال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اشکال برنامه‌ها عمدتا به دلیل شرایط کرونایی و محدودیت‌ها و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به شکل مجازی خواهد بود اما برخی از این برنامه‌ها به صورت محدود حضوری نیز برگزار می‌شود.

عبداللهیان ادامه داد: برنامه‌های بزرگداشت سالگرد سردار سلیمانی به صورت میدانی در روستاها و شهرها و همچنین در کشورهای منطقه به خصوص در محور مقاومت انجام خواهد شد. همایش‌ها و کنفرانس‌های مختلفی در استان‌های مختلف نیز در سطح منطقه‌ای و بین المللی تدارک دیده شده است.

وی با اشاره و تاکید بر اینکه ویژگی اصلی این برنامه‌ها مردمی بودن است، افزود: فراخوان مقاله، کتاب و مسابقات فرهنگی و مسابقات هنری انجام شده که شاید بارزترین فراخوان، فراخوان مرد میدان است که در آن نماهنگ، سرود،کلیپ و مستند تولید خواهد شد و نیز برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی و هنری در سطح داخلی، منطقه‌ای و بین المللی انجام می‌شود.

عبداللهیان بیان داشت: بسیج و سپاه پاسداران پویشی تحت عنوان سردار سلیمانی راه‌اندازی کرده‌اند که با همکاری مشترک نیروهای بسیج و نیروهای مدافع سلامت در بحث مبارزه با کرونا است که این موضوع دقیقا در آستانه سالگرد سردار سلیمانی کلید خورد.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات برنامه‌های بسیج جمع آوری کمک مومنانه است که تا امروز ۲۰۰۰ مجرم غیرعمد که توانایی مالی نداشتند با پرداخت دیه، آزاد شدند و با این کمک‌های مومنانه طی روزهای آینده، مرحله دوم و سوم را نیز انجام خواهیم داد.

عبداللهیان گفت: در حوزه برنامه‌های فیزیکی که انجام می‌شود پیش‌بینی شده در روز ۱۲ دی‌ماه یک همایش حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران برگزار ‌شود که در این همایش شخصیت‌های داخلی و مهمانان خارجی حضور دارند و سخنرانی خواهند داشت اما به خاطر مسائل کرونایی محدودیت‌هایی وجود خواهد داشت. این برنامه به صورت زنده نیز پوشش داده خواهد شد.

وی بیان داشت: ذکر خاطرات و تاریخ مستند زندگی سردار سلیمانی با یک حساسیت خاصی از سوی بنیاد سردار سلیمانی دنبال می‌شود که این بنیاد یکی از اصلی ترین وظایفش  جلوگیری از تحریف اندیشه‌های سردار سلیمانی است و در این رابطه با حساسیت زیاد عمل خواهد کرد.

عبداللهیان ادامه داد: اولین زندگی‌نامه خود نوشته سردار سلیمانی همزمان با سالگرد او منتشر می‌شود که نام این زندگی نامه عبارتی است که از درون خاطرات او گرفته شده است تحت عنوان «از چیزی نمی‌ترسیدم». سردار سلیمانی خاطرات خود را از سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۵۷ نوشته که این کتاب به هفت زبان زنده دنیا در حال ترجمه است و نسخه فارسی آن هم به‌صورت تحریر شده و هم عین دست خط سردار سلیمانی عزیز در بخش دوم کتاب به عنوان مستندات منتشر شده که یکی از اسناد ارزشمند برای آشنایی با زندگی سردار سلیمانی است.

وی در خصوص پیگیری پرونده مربوط به آمران و عاملان این جنایت نیز گفت: به ۶ کشور نیابت قضایی داده شده و دستگاه قضا به شدت پیگیر موضوع انتقام است. همچنین در تکمیل کامل و دقیق و مستند پرونده آمران و عاملان ترور سردار سلیمانی ابومهدی و همراهانشان، متهمین اصلی امر و عامل آمریکایی از ۴۵ به ۴۸ تن افزایش پیدا کرده که امیدواریم در آینده نزدیک شاهد صدور حکم قضایی و اقدامات قوی و تاثیرگذار قضایی در این مسئله باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طبعاً موضوع انتقام‌سخت موضوعی است که در دستور کار جدی جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و این موضوعی است که در زمان خودش به شیوه مناسب خودش انجام خواهد شد هر چند چند سیلی مردمی به عوامل این جنایت زده شده است. 

منبع:فارس


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین