عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۶۳۴۶
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۶
در بازدید اساتید دانشگاه‌های عراق از آستان قدس عباسی عنوان شد؛
جمعی از اساتید دانشگاه‌های عراق در بازدید از حرم حضرت عباس(ع) با تاکید بر اینکه پروژه‌های آستان، امید بخش و در راستای خدمت به جامعه است از آمادگی خود برای گسترش همکاری با این آستان خبردادند.

عقیق:جمعی از اساتید دانشگاه‌های عراق در جریان بازدید از آستان قدس عباسی با تاکید بر اینکه پروژه‌های آستان امید بخش و در راستای خدمت به جامعه عراق است از آمادگی خود برای گسترش همکاری با آستان قدس عباسی خبر داد.

این اظهارات در جریان میزبانی آستان قدس عباسی از هیأت مذکور طی نشست فرهنگی اساتید دانشگاه‌های عراق مطرح شد. این هیأت متشکل از ۲۹ استاد از دانشکده علوم پایه دانشگاه ذی قار و سایر دانشکده‌ها بود که به ریاست عماد عبدالرزاق سلمان، رئیس دانشکده علوم پایه از آستان قدس عباسی بازدید کرد.

حسین شاکر، مسئول واحد فعالیت‌های دانشگاهی آستان گفت، این میزبانی در جریان نشست فرهنگی ویژه اساتید دانشگاه عراق انجام شد. بطوری که با زیارت و دعا در آستان قدس حسینی و عباسی و بازدید از موزه‌های آنها آغاز شد. سپس سخنرانی‌هایی در زمینه توسعه ملی و شبهات معاصر ایراد شد.

وی عنوان داشت، این هیئت همچنین از برخی بخش‌های آستان قدس عباسی همچون کتابخانه، بخش نسخ خطی، دو مرکز اطلاعات دیجیتال و ترمیم نسخ خطی بازدید کرد. بازدید از برخی پروژه‌های آستان قدس همچون دانشگاه العمید و دیدار با رئیس آن از جمله برنامه‌های این نشست بود.

شاکر اعلام کرد، رئیس دانشگاه العمید بر آمادگی دانشگاه برای گشایش چشم‌اندازهای همکاری مشترک تاکید کرد. وی افزود: این بازدید شرکت خیر الجود و آشنایی با فعالیت‌های آن در زمینه تولید کودهای کشاورزی، مواد ضدعفونی کننده و پاک کننده و مجتمع مسکونی العباس (علیه السلام) و زائر شهر سید الاوصیاء (علیه السلام) وابسته به آستان قدس حسینی و مجتمع تجاری العفاف وابسته به آستان قدس عباسی را در برگرفت.

در پایان، هیأت بازدید کننده گفت، انتظار می‌رود این گام نقطه آغازی برای گسترش چشم‌اندازهای همکاری علمی و معرفتی و تبادل تجربیات طرفین باشد.

 

منبع:مهر


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین