عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۵۰۶۱
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
امام حسن عسکری (ع) به فرزند عزیز خود فرموده بودند که در شهرها و بلاد نمان، بلکه جایی برو که تو را نشناسند که مبادا به جانت آسیبی برسانند.

اشاره آیت‌الله بهجت (ره) به عظمت و شدت مصیبت امام حسن عسکری (ع)عقیق: در تاریخ اسلام اشاره‌هایی به دوران زندگی امام حسن عسکری (ع)شده است و علمای اسلام و تاریخ شناسان تحلیل‌هایی درباره زندگی آن حضرت داشته‌اند. در این میان، نظر و تحلیل آیت‌الله العظمی محمدتقی بهجت رحمه الله علیه دارای نکات ظریف و دقیقی است که آشنایی با آن موجب برخورداری از دیدی جدید به زندگی آن حضرت می‌شود.

این عالم وارسته و مرجع بزرگ شیعیان، در مجلسی فرموده بودند: «مصیبت امام حسن عسکری سلام الله علیه، خیال می‌کنم که خیلی خیلی شدیدتر بود از مصائب آباء مطهّرینش علیهم السلام، به جهت اینکه دید و رسید به آنچه که حضرت رسول صلی‌الله علیه وآله وسلم فرموده بود که «غیبت می‌کند، تا پر بشود زمین از ظلم و جور، بعد ظهور می‌کند» دید که وقتش شده است. چقدر بر او این مطلب سخت بود. [امام حسن عسکری به امام عصر علیهما السلام فرمود:] یا سیّد اهل بیته، در بلاد و... نمان، برو در بیابان‌ها؛ جایی نمان که تو را ببینند و بشناسند و بکشند!»

 

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: