عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۵۰۰۲
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
مجمع ناشران انقلاب اسلامی در شماره جدید «شیرازه» با عنوان هشت سال جنگ، یک قرن روایت به مطالبه رهبر انقلاب مبنی بر ۱۰۰ برابری شدن آثار دفاع مقدس پرداخته است.

عقیق: مجله «شیرازه» در شماره جدید خود در بخش «خانواده نشر» به معرفی انتشارات حماسۀ یاران پرداخته و علاوه بر انتشار مهم‌ترین اخبار و رویدادهای حوزۀ کتاب طی دو ماه گذشته، گزارشی از پویش «سفیر حسین» که با همکاری کتابشهر ایران، انجمن کتاب‌فروشان جبهۀ فرهنگی انقلاب اسلامی و مرکز رسانه‌ای شیرازه برگزار شد، منتشر کرده است.

پرونده ویژه این شماره از مجله به مطالبۀ «صد برابری شدن آثار دفاع مقدس» پرداخته است. در این بخش، ابتدا نگاهی گذرا به آثار مورد توجه رهبر انقلاب در حوزه دفاع مقدس شده و در ادامه، با حجت‌الاسلام‌والمسلمین شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه، محمدحسین صفارهرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم، میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی، علی ناظری رئیس هیئت‌مدیره مجمع ناشران دفاع مقدس، گلعلی بابایی نویسنده و پژوهشگر حوزه دفاع مقدس، مازیار حاتمی مدیر انتشارات 27 بعثت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمهدی نورایی مدیر انتشارات دارالحضاره لبنان و مجید جعفری‌اقدم مدیر آژانس ادبی پل به گفت‌وگو نشسته است.

علاوه بر این، مقالاتی از مجدالدین معلمی معاون هنری حوزۀ هنری انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس شیرازی فعال حوزۀ ادبیات پایداری، علیرضا کمیلی دبیر انجمن امت واحده، فرزانه قلعه‌قوند معاون پژوهشی مؤسسۀ پیام آزادگان و فاطمه ترکاشوند فعال و خبرنگار فرهنگی نیز به رشتۀ تحریر درآمده و راهکارهای تحقق این مطالبۀ مهم رهبر انقلاب بررسی شده است.

در بخش «طعم کتاب» علاوه بر سری ششم «نکته‌هایی برای نوشتن» که فاطمه سلیمانی ازندریانی آن را نگاشته است، نگاهی هم به کتاب‌های «اتاقی که در آن اتفاق افتاد»، «ماجرای عجیب یک جشن تولد»، «ایهام» و «ابوباران» شده است. در پایان این بخش نیز بستۀ پیشنهادی سامانۀ کارشناسی مجمع ناشران انقلاب اسلامی در خصوص دفاع مقدس به مخاطبان ارائه شده است.

نویسندگان «کافه شیرازه» در این شماره، یادداشت‌های خود را به دفاع مقدس و راه‌های افزایش تولیدات این حوزه اختصاص داده‌اند. در این شماره، «کافه شیرازه» میزبان یادداشت‌هایی از حسین کاجی، محمدعلی مرادیان، مهدی محمدخانی، جواد شادانلو، مهدی بوشهریان، محمدمهدی شیخ‌صراف، مصطفی وثوق‌کیا، عاطفه جعفری، میثم رشیدی مهرآبادی، شهلا پناهی، حسین زحمتکش و فاطمه سادات محمودیان بوده است.

در بخش پایانی مجله «شیرازه کتاب»، حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدرضا زائری و وحید یامین‌پور به معرفی سه کتاب خوب در حوزه دفاع مقدس پرداخته‌اند و آن‌ها را به مخاطبان پیشنهاد داده‌اند.

مجلۀ شیرازه کتاب به سردبیری مهدی سلیمانی تولید و منتشر می‌شود. برای تهیه نسخه فیزیکی نشریه شیرازه کتاب می‌توانید از طریق شماره 09396067731 و یا نرم‌افزار کتابیکا(بخش کتاب روبیکا) و برای تهیه نسخه الکترونیک از طریق نرم‌افزار طاقچه اقدام کنید.

 

منبع:مشرق

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: