عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۴۸۹۴
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
کارکنان حرم نبوی به صورت نمادین به منظور آمادگی برای حضور زائران در روضه منوره مسجدالنبی (ص) حضور یافته و به اقامه نماز پرداختند. روضه منوره ساعاتی دیگر بعد از هفت ماه تعطیلی در چهار نوبت به روی زائران بازگشایی می‌شود.

عقیق: مدینه منوره با شیوع کرونا بسته شد و زائران در اوایل شیوع این ویروس و بسته بودن درهای حرم نبوی، پشت درهای بسته حضور یافته و به زیارت پیامبر اعظم (ص) می‌پرداختند.

پس از حدود ۷۴ روز از تعطیلی مسجدالنبی (ص) با توجه به درخواست‌های مکرر مردم و موافقت متولیان حرم، درهای مسجدالنبی (ص) با اعمال محدودیت زمانی باز شد و فقط زائران برای اقامه نماز امکان تشرف به حرم نبوی را داشتند؛ به طوری که در روزهای نخست بازگشایی درهای مسجدالنبی (ص)، ورود کودکان ممنوع بود و زائران فقط با ماسک می‌توانستند وارد حرم شوند.

بر همین اساس، هنگام اذان و اقامه نماز صف‌های طولانی در ورودی‌های حرم نبوی تشکیل می‌شد و زائران حتی ساعت‌ها برای ورود به مسجدالنبی (ص) باید در انتظار می‌ماندند تا متولیان حرم وضعیت سلامت آنها را با تب‌سنج ارزیابی کنند.

پس از مدتی محدودیت‌ها کاهش یافت و حرم نبوی پذیرای تمام زائران شد و البته ممنوعیت ورود به روضه منوره همچنان برقرار بود و حتی متولیان و کارکنان حرم نبوی نیز نمی‌توانستند در هر ساعتی به این مکان مقدس تشرف یابند.

اکنون با گذشت بیش از ۷ ماه تعطیلی روضه منوره حرم نبوی، متولیان حرم از بازگشایی روضه شریفه خبر داده و قرار است تا ساعاتی دیگر این بخش از حرم به روی همه زائران بازگشایی شود. البته این بخش از جمعه همزمان با سالروز شهادت حضرت محمد (ص) در ساعاتی محدود به روی بانوان باز شد.

تعداد بازدید : 12

آمادگی روضه منوره برای حضور زائران حرم نبوی

همچنین در آخرین روز ماه صفر برنامه‌ریزی برای بازگشایی حرم انجام و نرده‌هایی در اطراف روضه منوره به منظور رعایت فاصله و نظم زائران قرار داده شد. بر همین اساس کارکنان مسجدالنبی (ص) با رعایت نکات بهداشتی و ضدعفونی دست‌ها پس از بیش از ۷ ماه وارد روضه منوره مسجدالنبی (ص) شدند و به اقامه نماز پرداختند. راه‌بندهایی نیز برای رعایت فاصله زوار در نظر گرفته شده است.

از امروز ۲۷ مهرماه مصادف با اول ربیع‌الاول نیز روضه منوره حرم نبوی به روی تمام زائران باز می‌شود که البته در مرحله نخست این بخش با اعمال محدودیت زمانی بازگشایی خواهد شد؛ به طوری که طبق اعلام متولیان حرم، روضه منوره در ۴ دوره یعنی بعد از نماز صبح، بعد از نماز ظهر، بعد از نماز عصر و بعد از نماز مغرب باز می‌شود و در خارج از این زمان‌ها امکان حضور در روضه منوره حرم نبوی وجود ندارد.

به گزارش فارس، حرم نبوی در مدینه منوره است که قرار است در دور دوم عمره مفرده که از فردا آغاز می‌شود، زائران علاوه بر زیارت خانه خدا امکان زیارت حرم نبوی را نیز داشته باشند.

 

منبع:فارس


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین