عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۵۵۶
تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
روز گذشته اولین گروه عمره گزاران در ایام کرونا وارد مسجدالحرام شدند که پس از آن ۴۰۰ نیروی خدماتی در ۱۵ دقیقه محل طواف و‌ سایر نقاط خانه خدا را ضدعفونی کردند تا برای حضور مجدد زائران آماده شود.

عقیق:مراسم عمره مفرده که پس از شیوع کرونا لغو‌ شده بود، از روز گذشته با بازشدن درهای مسجدالحرام به روی عمره‌گزاران ساکن عربستان از سر گرفته شد.

بر همین اساس، حدود ۶ هزار عمره‌گزار با شرایط سنی ۱۸ تا ۶۵ سال با رعایت‌نکات بهداشتی وارد مکه شده و ‌اعمال عمره مفرده را بجا آوردند.

همچنین به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، متولیان مسجدالحرام در برخی از ساعت ضمن جلوگیری از ورود زائران، اقدام به ضدعفونی محل طواف و سایر بخش‌های مسجدالحرام کردند؛ به طوری که حدود ۴۰۰ خدمه و‌ خادم مسجدالحرام در حدود ۱۵ دقیقه قسمت‌های مختلف مسجدالحرام را ضدعفونی کرده و‌ مسیر برای حرکت زوار و طواف عمره‌گزاران، دوباره باز شد.‌ علاوه بر این، پس از خروج زائران، متولیان حرم به عمره‌گزاران هدایایی تقدیم کردند.

در ادامه تصاویری از ضدعفونی و‌ نظافت خانه خدا را که حدود ۱۵ دقیقه توسط بیش از ۴۰۰ نیروی مسجدالحرام پس از اولین گروه عمره‌گزاران در ایام کرونا انجام گرفت، مشاهده می‌کنید:

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: