عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۴۹۱
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
متولیان خانه خدا در روزهای اخیر به منظور آماده‌سازی مسجدالحرام برای بازگشایی به روی عمره‌گزاران در شرایط کرونا اقدام به ضدعفونی مکرر خانه خدا می‌کنند.

عقیق:مسجدالحرام اواخر سال گذشته با شیوع کرونا در جهان با اعمال محدودیت به روی زائران باز شد؛ تا جایی که در ابتدا نرده‌هایی اطراف خانه خدا قرار داده شد تا عمره‌گزاران امکان نزدیک شدن به خانه خدا را نداشته باشند.

نظافت خانه خدا و مطاف در آستانه بازگشایی مسجدالحرام

پس از مدتی با فراگیر شدن کرونا، متولیان حرمین شریفین، مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) را بسته و عمره مفرده متوقف و حتی برگزاری نماز جماعت با حضور زوار ممنوع شد، اما دیری نپایید که درهای حرم به روی کارکنان مسجدالحرام باز و مقرر شد تا نماز جماعت با حضور کارکنان و متولیان خانه خدا برگزار شود.

با وجود محدودیت‌ها و ‌فرازونشیب‌های مختلف درباره حج تمتع ۱۴۴۱، مناسک حج‌تمتع با حضور حدود ۱۰ هزار ساکن عربستان برپا و درهای خانه خدا به روی زائران حج‌تمتع باز شد و حجاج با رعایت فاصله و‌نکات بهداشتی و همچنین ممنوعیت لمس خانه خدا اعمال حج را به جا آوردند و پس از آن‌هم مجدد درهای مسجدالحرام بسته و خانه خدا روزانه ضدعفونی شد.

آموزش کارکنان خانه خدا برای راهنمایی عمره‌گزاران در شرایط کرونا

با موافقت متولیان حرمین شریفین، خانه خدا از فردا باز می‌شود و ورودی ملک عبدالعزیز به عنوان ورودی شماره یک بازگشایی خواهد شد و عمره‌گزاران از عربستان با اعمال محدودیت امکان به جا آوردن اعمال عمره مفرده را پیدا می‌کنند و از یکشنبه ۱۳ مهر همزمان با ۱۷ صفر، پس از حدود ۷ ماه درهای خانه خدا به روی عمره‌گزاران باز می‌شود.

 

 

منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین