عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۴۸۳
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۹
«پرواز پروانه‌ها»، مجموعه داستان کودک رضوی روانه بازار کتاب شد، این مجموعه سعی دارد کرامات امام رضا علیه‌السلام و آداب زیارت را از زبان‌کودکان برای کودکان بازگو کند و آن‌ها را با مشهد و امامی که در این شهر مدفون است، آشنا کند.

داستان‌های رضوی و کرامات امام رضا(ع) را برای کودکانتان بخوانیدعقیق:کتاب «پرواز پروانه‌ها»، مجموعه داستان کودک رضوی به اهتمام مریم بصیری از سوی انتشارات سروش منتشر شد.

این مجموعه شامل داستان‌های رضوی برای کودکان و نوجوانان است. مجموعه سعی دارد کرامات امام رضا علیه‌السلام و آداب زیارت را از زبان‌کودکان برای کودکان بازگو کند و آن‌ها را با مشهد و امامی که در این شهر مدفون است، آشنا کند.

پرواز پروانه ها، شامل سیزده داستان از خانم‌ها حمیده مقدسی، زهرا اخلاقی، زینب بخشایش، سارا اسماعیلی، بنت‌الهدی قاسمی، طهورا کریمیان، فاطمه طوسی، رقیه بابایی، فاطمه‌زهرا پوریایی، شیما پوریایی، معصومه کرمی، فاطمه اکبری اصل، و فاطمه کوثری‌نیا است.

مریم بصیری هفته گذشته درباره این کتاب به فارس گفته بود: این مجموعه شامل داستان‌های رضوی برای کودکان است. شخصیت‌های اصلی هم گاه کودک، گاه جونده‌ای چون موش، گاه پرندگانی چون کلاغ، زاغ و گنجشک، گاه گل‌ها، گاه وسایل خیاطی، گاه تسبیح، درِ حرم و کفش زائران و... هستند که با تکنیک تشخّص، زنده‌نمایی و جان‌پنداری نوشته شده‌اند.

این مجموعه سعی دارد کرامات امام رضا علیه‌السلام و آداب زیارت را از زبان‌کودکان برای کودکان بازگو کند و آن‌ها را با مشهد و امامی که در این شهر مدفون است، آشنا کند. برای این کار هم دوستان کارهای مشابه را بررسی کرده و طرح‌های تاریخی یا معاصر خود را ارائه دادند. کار من فقط بررسی ایده‌ها، طرح‌ها، نظارت در مراحل نگارش، نقد و نظر، بازخوانی‌های مکرر و ویرایش مختصر برای ارائه آثار به ناشر و پیگیری مراحل چاپ بود.

در واقع پس از تشکیل کارگاه ضامن آهو و بعد از بررسی کلی ایده و طرح، در نهایت طرح هفتاد داستان کوتاه و پنج رمان را تأیید کردم که همه به همت دوستان کارگاه نوشته شد. داستان‌های دو مجموعه «یک مشت نخودچی» و «پرواز پروانه‌ها» هم، نمونه‌ای از همین هفتاد داستان هستند که هر دو توسط انتشارات سروش منتشر شدند.

گفتنی است کتاب مجموعه داستان «پرواز پروانه‌ها» در ۸۶ صفحه و با قیمت ۲۴ هزار تومان توسط انتشارات سروش منتشر شده است.

 

منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین