عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۴۲۱
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی:
یکی از فعالان عرصه اربعین از آغاز پویش یا ساقی‌العطاشا 2 به‌منظور آبرسانی به مناطق محروم کشور به همت جامعه ایمانی مشعر یاد کرد و گفت: با هر 50 هزار تومان یک متر آب لوله‌کشی به روستاها نزدیک‌تر می‌شود؛ هیأتی‌ها باید با پرداختن به امثال این پویش‌ها از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند.

عقیق:حجت‌الاسلام والمسلمین داوود صالحی عصر امروز در پنجمین گردهمایی ملی فعالان مردمی عرصه اربعین (هیأت‌ها، مواکب، کاروان‌ها و مبلغان) و پنجمین همایش هیأت‌های فعال در عرصه اربعین که به صورت مجازی با استفاده از بسترهای رسانه‌ای برگزار شد، با بیان اینکه اربعین امسال حضور در عراق به صورت کامل منتفی است، اظهار کرد: بر اساس روایات زیارت در هنگام خروج از منزل به نیت زیارت، آغاز می‌شود به همین علت ما اربعین را تعطیل نمی‌دانیم چراکه امکان نرفتن به عراق مساوی با تعطیلی اربعین نیست؛ در دوران رژیم صدام نیز راه کربلا بسته شد اما مردم با نام یا حسین(ع) مقابل ظالم حضور یافته و مبارزه کردند.
وی اضافه کرد: امسال اربعین باید با شکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود هر چند امکان نداریم تا عراق برویم اما می‌توانیم در شهر خود از خانه خارج شویم و به مکان‌هایی که مراسم‌های اربعین برگزار می‌شود برویم.
ایشان بابیان اینکه امسال نیز در اربعین متوقف نبوده و با حرکت‌های مختلف، خود را به امام حسین(ع) اثبات می‌کنیم، عنوان کرد: هیأت‌های مذهبی بسترها و امکاناتی را برای پیاده‌روی اربعین درنظر گرفته‌اند که امسال این ظرفیت‌ها باید در داخل کشور مورد استفاده قرار گیرد و به اسم امام حسین(ع) نیز می‌توانیم در مرحله نخست به دنبال کمک به نیازمندان باشیم.
وی از آغاز پویش یا ساقی‌العطاشا 2 به‌منظور آبرسانی به مناطق محروم کشور به همت جامعه ایمانی مشعر یاد کرد و گفت: با هر 50 هزار تومان یک متر آب لوله‌کشی به روستاها نزدیک‌تر می‌شود؛ امثال این پویش‌ها باید در اربعین امسال به صورت پررنگ‌تر دیده شود.
صالحی گفت: هیأتی‌های مذهبی می‌توانند از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم کشور استفاده کنند و در این راستا می‌توانند از ظرفیت یکدیگر بهره‌مند شوند.
وی با بیان اینکه عراقی‌ها نیز از حضور نداشتن زائران ایرانی در عراق ناراحت هستند، عنوان کرد: امیدواریم با رفع مشکلات و شرایط موجود، بتوانیم به توفیق زیارت امام حسین(ع) برسیم.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین