عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۳۸۹
تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۶
در حرم حضرت رقیه(س) همزمان با ایام شهادت آن حضرت، زائران با روشن کردن شمع به یاد غربت و دلتنگی‌های دختر سه ساله سیدالشهدا (ع) به عزاداری می‌پردازند.

عقیق:حضرت رقیه (س) کم‌تر از چهل روز پس از شهادت امام حسین (ع) در خرابه‌های شام به شهادت رسید.

ایشان به همراه بازماندگان واقعه کربلا پس از شهادت امام حسین (ع) و یارانش به اسارت سپاه یزید درآمد و از کربلا به کوفه و از کوفه به شام منتقل شد.

این روزها که بسیاری از عاشقان حسینی در سوریه به دلیل شیوع کرونا امکان تشرف به حرم امام حسین (ع) را ندارند و اخبار و حضور مردم عراق در مراسم اربعین حسینی را از راه دور و از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی پیگیری می‌کنند، عاشقان حسینی در سوریه با حضور در حرم‌های حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (س) دلتنگی‌ها و حسرت زیارت را جبران می‌کنند.

تعویض پرچم گنبد حرم حضرت رقیه (س)

همزمان با ایام شهادت حضرت رقیه (س) سوریه و به ویژه حرم آن حضرت در حزن و اندوه است. در روزهای اخیر همزمان با ایام شهادت دختر سه ساله سیدالشهدا (ع)، پرچم گنبد آن حضرت که در ایام محرم با نام «یا حسین (ع)» مزین شده بود، با پرچمی مشکی مزین به نام حضرت رقیه (س) تعویض شد.

همچنین مراسم عزاداری شهادت ریحانةالحسین (س) هر شب در حرم آن حضرت با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی برگزار می‌شود. در صحن حرم حضرت رقیه (س) نیز هر شب زائران و عزاداران با روشن کردن شمع به یاد غربت و دلتنگی‌های بنت الحسین اشک می‌ریزند.

شام غریبان حضرت رقیه (س) در حرم

شب گذشته نیز پس از برگزاری مراسم عزاداری، در صحن حرم حضرت رقیه (س) شمع‌‌هایی دورتا دور حرم چیده شد و برخی هم با شمع نام حضرت رقیه (س) را نوشتند و آجیل مشکل‌گشا بین زوار توزیع کردند. هر کسی با حاجتی شمع روشن می‌کرد و به عزاداری می‌پرداخت.

در ادامه فیلمی از عزاداری و حال و هوای حرم حضرت رقیه (س) در ایام شهادت آن حضرت را مشاهده می‌کنید:

تعداد بازدید : 101

 

منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین