عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۳۲۸
تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
مسئول دفتر بین الملل جامعه ایمانی مشعر:
مسئول امور بین الملل جامعه ایمانی مشعر از برگزاری همایش ملی مجازی فعالان عرصه اربعین خبرداد.

عقیق:حجت الاسلام والمسلمین صالح پورمند در گفت‌وگویی ضمن اعلام خبر فوق، اظهار کرد: جامعه ایمانی مشعر هر ساله این همایش را به صورت حضوری با شرکت پرشور هیأت‌ و موکب داران ایرانی و عراقی برگزار می‌کرد ولی امسال باتوجه به شرایط موجود امکان برگزاری حضوری آن وجود نداشت.
وی با بیان اینکه امسال این همایش در روز یک شنبه از ساعت 5 به صورت مجازی آغاز خواهد شد، عنوان کرد: اربعین و فرصت‌های پیش‌رو برای ایران و عراق محوریت اصلی برگزاری این همایش است.
مسئول امور بین الملل جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه عراقی‌ها هرساله می‌گفتند موکب‌های ایرانی برای زائران ایرانی برپا می‌شوند، اظهار کرد: امسال چند موکب کاملا سلامت به منظور رفع این موضوع راهی عراق می‌شوند.
وی افزود: ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پناهیان، حاج حسین یکتا، هاشم علی حیدری، رحیم آب‌فروش و داود صالحی ازجمله سخنرانان این همایش خواهند بود.
پورمند از اهمیت برگزاری اربعین باشکوه در ایران یاد کرد و گفت: هرسال از چند روز مانده به اربعین گروهی از مداحان شاخص و چندین میلیون نفر برای زیارت عازم عراق می‌شدند و این شکوه را در آن کشور رقم می‌زدند ولی باتوجه به اینکه امسال راهپیمایی اربعین در ایران نیز وجود ندارد باید بدنبال راهکاری برای باشکوه برگزار کردن این مراسم باشیم.
وی در پایان با اشاره به اینکه دعوت نامه این همایش برای بیش از دو هزار و 500 نفر ارسال شده است، خاطرنشان کرد: برگزاری فرصت ویژه پیاده روی ایران و عراق، اطلاع رسانی دقیق و همسوسازی مدیران هیأت‌ها، تحلیل آخرین وضعیت فرهنگی سیاسی عراق، تقویت مواسات و همدلی و تبیین ایده‌ها و ظرفیت‌های اربعین در ایران ازجمله مباحثی است که در این همایش مورد بحث قرار می‌گیرد. 

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: