عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۱۴۹
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین وافی:
رئیس بنیاد بین المللی صحیفه سجادیه گفت: مجالسی که با عنوان روضه خانگی در میان خانواده‌ها برگزار می‌شود تاثیر بسیار زیادی در تربیت کودکان دارد.

عقیق:حجت الاسلام والمسلمین مرتضی وافی در سومین قسمت برنامه روایت هیأت که هر شب از شبکه افق پخش می‌شود، با اشاره به اینکه مباحث و مشکلات موجود در محرم کرونایی، خلاقیت برگزار کنندگان مراسم‌های عزاداری را افزایش داد، اظهار کرد: امسال شاهد یک حرکت جمعی بودیم که هر شخصی با جدیت وارد صحنه می‌شد و به دنبال ادا کردن دین خود بود.
وی با بیان اینکه امسال شاهد یک اتفاق ویژه در منازل و روضه‌های خانگی هستیم، مطرح کرد: رسم برگزاری مجالس خانگی از گذشته به طور کم و بیش بوده ولی امسال افزایش پیدا کرد و همچنین امسال خلوت‌ها با سید الشهدا(ع) نیز بیشتر شد.
مدیر موسسه خانه خورشید با اشاره به اینکه ارتباط با سید الشهدا(ع) در خلوت‌ها در روایات تاکید شده است، عنوان کرد: حتی شخصی که بعد از نوشیدن آب از لب‌های تشنه اباعبدالله(ع) یاد کند درجات بسیاری در بهشت بالا می‌رود و هزاران گناه او پوشیده می‌شود.
وی با بیان اینکه جریان خلوت و ارتباط در جمع‌های محدود با امام حسین(ع) در 3 دسته از الگوهای متنوع روضه‌های خانگی تقسیم می‌شود، یادآور شد: مخاطب، کیفیت و مکان محورهای اصلی این دسته بندی هستند؛ هر شخصی متناسب با وضعیت خود می‌تواند مجلس عزای اباعبدالله(ع) را اقامه کند.
وافی با اشاره به اینکه ادامه داشتن روضه‌های خانگی می‌تواند تربیت و رفتارهای کودکان را ارتقا دهد، خاطرنشان کرد: علما و مراجع گذشته ما نیز در ایام شهادت در مجالس خانگی و با حضور خانواده خود به روضه‌خوانی و مقتل‌خوانی می‌پرداختند.
وی با بیان اینکه باید پیرو و محب اهل بیت بودن را قدر بدانیم، تصریح کرد: روضه‌خوانی و ذکر مصیبت انسان را رشد می‌دهد و امیدوارم همیشه خود و خانواده‌مان در مکتب اهل بیت(ع) باشیم.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: