عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۳۹۳۷
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
اگر این کار امام حسین علیه السلام نبود، هیچ چیز نبود. لذا این را باید محکم نگاه داشت. و الا این نباشد، نه ما هستیم و نه اسلام.

عقیق:آیت‌الله عزیزالله خوشوقت رحمه‌الله علیه توصیه‌های مهم و سخنان گهرباری در خصوص برگزاری مراسم جشن و شادی و همچنین مجالس روضه عزاداری عنوان فرموده بودند. ایشان بارها در جلسات خود و یا در دیدارهای عمومی با مردم تأکید داشتند که در عبادت‌ها به درگاه خدای متعال و عرض ارادت به محضر اهل بیت علیهم السلام باید جانب ادب، خلوص و تواضع رعایت شود تا ان‌شاءالله مورد قبول درگاه حضرت حق قرار بگیرد.

در ایام عزاداری ماه محرم، به بازخوانی بخش‌هایی از سخنان ارزشمند آن عالم بزرگ دینی پرداختیم.

برای ذکر مصیبت امام حسین علیه‌السلام جمع شوید

اقامه عزای امام حسین علیه السلام هر جا که چادر و پرچم عزا زدند و نیتشان واقعاً این است که می‌خواهند اقامه عزا کنند، جای خوبی است. اما خدای ناکرده، یک وقت، برای بازی و طبل و سنج و ارگ دور هم جمع نشوند. بلکه برای ذکر مصیبت امام حسین علیه السلام و گریه و عزا جمع شوند. این خیلی خوب است.

از اول زندگی انسان تا امروز، یک چنین مصیبتی اتفاق نیفتاده است؛ بی‌نظیر است، کم‌نظیر نیست!

آثار قیام حضرت سیدالشهدا علیه السلام

اوضاع (امت اسلام) به جایی رسیده بود و خطر حذف اسلام آن قدر نزدیک شده بود که اگر این اتفاق نمی‌افتاد، بنی‌امیه همه اسلام را از بین می‌بردند. قرعه به نام امام حسین علیه السلام افتاد. خدا هم به ایشان شرایطش را داده بود. ایشان هم خوب وظیفه‌اش را انجام داد و تا امروز برکات و آثارش نصیب ما هم شده است.

اگر این کار امام حسین علیه السلام نبود، هیچ چیز نبود. لذا این را باید محکم نگاه داشت. و الا این نباشد، نه ما هستیم و نه اسلام. این دستور خداست؛ طراحش خدا بود. غیر از این نمی‌شد. باید کاری انجام می‌گرفت که با همه انسان‌ها سر و کار داشته باشد. این، کار با عاطفه است؛ پول نمی‌خواهد، هیچ چیز نمی‌خواهد. یهودی‌ها گریه می‌کنند، مسیحی‌ها گریه می‌کنند، مسلمان‌ها گریه می‌کنند، بی‌دین‌ها هم گریه می‌کنند. خدا چنین برنامه‌ای پیاده کرد.

کشتی نجات

لذا شما می‌بینید مسجد هست، (برای خیلی‌ها) فایده‌ای ندارد. قرآن هم هست، فایده ندارد. اما این کار (عزای امام حسین علیه السلام) همه را راه می‌اندازد؛ حتی دزد و جنایتکار و عرق‌خور و قمارباز، همه با یک پیراهن مشکی و یک زنجیر راه می‌افتند و محرم که تمام می‌شود، در تور امام حسین می‌افتند؛ توبه می‌کنند و نماز و روزه و همه چیز را شروع می‌کنند.

دوباره سال آینده، عده‌ای دیگر در تور امام حسین می‌افتند و این ادامه دارد. لذا بر ماست که این (عزاداری برای امام حسین علیه السلام) را حفظ کنیم.

 

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: