عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۳۶۸۷
تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر گفت: هیأت‌های خدمت‌رسان با پیشینه‌ درخشان خدمت‌رسانی، پویش «یا ساقی العطاشا۲» را برای آب‌رسانی به ساکنان روستاهای سیستان و بلوچستان در محرم ۹۹ کلید می‌زنند.

عقیق:هادی شعبانی مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: همزمان با محرم الحرام سال ۱۳۹۹ طرح آب‌رسانی «یاساقی العطاشا ۲» در جهت آب‌رسانی به ساکنان روستاهای سیستان و بلوچستان به همت خیمه مرکزی میاندار خدمت آغاز می‌شود.

آبرسانی به ۷۲ روستا توسط هیأتی‌ها در محرم

وی اضافه کرد: تیم کارشناسی پویش یاساقی العطاشا ۲ با حضور در منطقه، ضمن بررسی مشکلات و موانع موجود در روستاهای اطراف کُنارک، پُلّان و دَلگان (از شهرستان‌های سیستان و بلوچستان) و همچنین مشورت با مردم و مسئولین محلی، پویشی را برای آبرسانی به ۷۲ روستا در این سه منطقه برنامه‌ریزی کردند.

۱ میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه آب‌رسانی به هیأت‌ها

شعبانی با اشاره به اینکه جهت تأمین آب شرب و مصرفی این ۷۲ روستا، که ۳۲ هزار نفر جمعیت دارد ۲۹ کیلومتر لوله‌گذاری نیاز است، تصریح کرد: نیاز کلی پویش برای اجرایی شدن مبلغ ۱ میلیارد و پانصد میلیون تومان است.

با  ۲۲ میلیون تومان، آب به یک روستا می‌رسد

مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر ادامه داد: پویش یا ساقی العطاشا ۲ که به همت هیأت‌های کشور در محرم ۹۹ برگزار می‌شود، به صورت متوسط برای هر روستا به ۴۱۰ متر لوله‌گذاری نیاز دارد که مبلغ هر متر آن ۵۵ هزار تومان است. بنابراین در این پویش به نیابت از قمر منیر بنی هاشم، با مبلغ ۲۲ میلیون تومان می‌توان به یک روستا با ۴۵۰ نفر ساکن آب‌رسانی کرد.

هیأتی‌ها دست به کار شوند

وی گفت: پویش مردمی یا ساقی العطاشا ۲، روستا به روستا ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق کد دستوری  ۴۴۳۳۲۲۱۱#*۶۶۵۵* یا واریز وجه به  ملت کارت میاندار خدمت، به شماره ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۴۴۷۷۷ در این امرخیر سهیم باشند.

منبع:فارس


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین