عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۲۹۲۹
تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵
عطر گل‌های زیبایی که دختران خانواده در روز ولادت حضرت معصومه(س) در بین دخترها و زنان شهر خرم‌آباد برای تبلیغ حجاب و به عشق شهید حاج قاسم سلیمانی توزیع کردند، درب دکان بسیاری از عطاری‌های پر از رنگ و لعاب اما بی‌خاصیت دشمن را بست و گلوله‌ای شد برای دفع حمله.

عقیق:تردیدی نیست که مهمترین جامعه در شکل‌گیری ارزش‌های متعالی، خانواده است و دشمن طی سال‌های اخیر به خوبی پی برده که اگر خواهان قطع شاخه‌‌های درخت پربار اسلام است بایستی بنیاد خانواده را از ریشه زده و مانع از شکوفاشدن استعدادهای والای بشری همچون حفظ حجاب و عفاف شود.

دشمن می‌داند که بی‌حجابی سرآغازی است برای به انحطاط کشیدن یک جامعه دینی، همچنان که علاوه بر فراهم کردن زمینه‌های انحراف، قبح گناهان را نیز از بین برده و جوانان بسیاری را به کام شقاوت می‌کشاند.

از این‌رو دست به طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی‌های مختلفی جهت فروپاشی نظام خانواده زده است، از تبلیغات ضدفرهنگی در شبکه‌های مجازی تا ترویج سبک زندگی غربی در رسانه‌های جمعی.

طی سال‌های اخیر شاهد بیانات مقام معظم رهبری در خصوص تهاجم فرهنگی دشمن و پیاده‌سازی جنگ نرم به دلیل ناتوانی در انجام نبرد نظامی هستیم، عباراتی که چراغ راه را بار دیگر در دل آتش به‌اختیاران زمانه روشن کرد و هر کسی به توان و ظرفیت وجودی خود وارد میدان عمل شد.

امروزه بسیاری از فعالان فرهنگی به فرمایشات رهبری لبیک گفته و با انجام فعالیت‌های خودجوش و سازنده و با استفاده از شیوه محبت در بیان امر به‌معروف، در تلاش برای خنثی کردن نقشه‌های شوم دشمنان هستند.

 

خانواده رستگار از جمله این افراد هستند که اگرچه از قبل فعالیت‌های فرهنگی را کم و بیش انجام می‌دادند اما با شهادت سردار سلیمانی عزم خود را برای ادامه راه این شهید و مقابله به تهاجم فرهنگی دشمن جزم کرده و روزی نیست که به فکر راهکاری جهت تقویت اندیشه‌های ناب اسلام در میان افراد جامعه نباشند.

اسلام دین محبت است و چه بهتر که با مهربانی امر به معروف کنیم، جمله‌ای که خانم رستگار آن را سرمشق زندگی خود و دخترانش کرده و تلاش دارند در جامعه نیز آن را اجرایی کنند.

عطر گل‌های زیبایی که دختران خانواده در روز ولادت حضرت معصومه(س) در بین دخترها و زنان شهر خرم‌آباد برای تبلیغ حجاب و به عشق شهید حاج قاسم سلیمانی توزیع کردند، درب دکان بسیاری از عطاری‌های پر از رنگ و لعاب اما بی‌خاصیت دشمن را بست و گلوله‌ای شد برای دفع حمله.

 

امر به معروفی که در کنار معرفی دین اسلام به عنوان دینی محبت‌آفرین، ارزش حجاب را به شکل دیگری نشان داد، چرا که هیچ اجباری در آن نداشت و سرشار از زیبایی و حاوی دست‌نوشته‌های عاشقانه بود.

جرقه انجام این کار را از مادر خانواده جویا می‌شوم که می‌گوید: دست سردار که بر زمین افتاد، تصمیم گرفتیم که با تمام توان و اراده، دست بیگانه را از جامعه خود قطع کنیم، دشمن به گمان خود فکر کرده بود که با شهادت سردار، هیچ جایگزینی برای تفکر  تاکتیکی و راهبردی ایشان وجود ندارد، اما نمی‌دانست با رفتن شهید، لاله‌های بسیاری در زمین می‌رویند که تمام آرزویشان شکست اهریمن است.

از همان روز شهادت، برای دخترانم؛ فاطمه، کوثر و حنانه کتاب زندگی‌نامه شهید ابراهیم هادی را خریدم تا دخترانم را با سبک و منش زندگی شهدا آشنا کنم، کم‌کم با مطالعه این کتاب و کتاب‌های دیگر از شهدا جرقه انجام کار فرهنگی در میانشان زده شد تا جایی که روز دختر پیشنهاد کردند با اهدای شاخه گل به دختران و زنان شهر، حجاب را تبلیغ و ترویج دهند، برای همین پول توجیبی‌هایشان را روی هم گذاشته و به ما دادند تا گل‌ها را برایشان خریداری کنیم.

 

خوشبختانه این کار دخترها مورد استقبال قرار گرفت، بسیاری از خانم‌ها با شوق و بیان اینکه تاکنون کسی روز دختر را به ما تبریک نگفته، گل را دریافت می‌کردند و با علاقه فراوان دست نوشته‌ها را می‌خواندند.

 

خانم بیرانوند که خود تحصیلات حوزوی داشته و در خانواده‌ای مذهبی رشد و پرورش یافته، ادامه می‌دهد: از همان ابتدا دخترانم را با ارزش حجاب آشنا کردم، در کلاس‌های قرآن که شرکت می‌کردند آیه‌های مربوط به حجاب را ویژه‌تر برایشان تکرار و یادآوری می‌کردم تا پی به ارزش آن ببرند، با این وجود اصراری به چادر پوشیدنشان نداشتم چرا که معتقدم هر دختری باید خود متوجه زیبایی و ارزش بالای این جامه شود.

از وی در مورد ادامه این کار در مناسبت‌های پیش رو می‌پرسم که با لبخند جواب می‌دهد: حتما همین‌گونه خواهد بود، از هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای جشن غدیر و این بار تبلیغ ولایتمداری هستیم، چرا که دشمنان درصدد کم رنگ کردن نقش ولایت در جامعه امروز ایران هستند. 

برایمان از حضور تبلیغی در مدارس سطح شهر می‌گوید، اینکه بایستی ابتدا به خانواده‌ها و به خصوص مادران گوشزد کرد که دشمن چه نقشه شومی را برای نابودی کانون زندگی ایرانی‌ها کشیده و بی‌حجابی به چه اندازه می‌تواند در شعله‌ور کردن این فتنه شوم موثر باشد.

کم کاری متولیان ترویج حجاب

بی‌اطلاعی از اثرات سوء بدحجابی را مهمترین عامل گرایش خانم‌ها به این ضدارزش می‌داند و عنوان می کند: متاسفانه اقدام موثری از سوی دستگاه‌های متولی برای فرهنگ‌سازی و تقویت و ترویح حجاب انجام نشده و بسیاری از کارها قهری و همراه با اجبار بوده است.

خانم رستگار می‌گوید: در حال حاضر گروه کوچکی با نام شهید ابراهیم هادی را ایجاد کرده‌ایم که خوشبختانه روز به روز بر اعضای آن افزوده می‌شود، به همین منظور درصدد تبدیل و ثبت گروه به یک موسسه با نام این شهید جاویدالاثر هستیم، مرکزی با فعالیت تخصصی درخصوص عفاف و حجاب.

وی معتقد است: که برای کشور امام زمانی(عج) بایستی دغدغه امام زمانی داشت و عرصه را برای نفوذ دشمن نبایستی خالی کرد.

گزارش از پریسا قربانی نژاد

 

منبع:فارس


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین