عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۲۲۷۳
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
صفحه khamenei_history در فضای مجازی همزمان با سالگرد رحلت آیت‌الله العظمی بهجت به انتشار مطالبی با عنوان خاطراتی از آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله بهجت کرده است.

عقیق:صفحه khamenei_history در فضای مجازی همزمان با سالگرد رحلت آیت‌الله العظمی بهجت به انتشار مطالبی با عنوان خاطراتی از آیت‌الله خامنه‌ای و آیت‌الله بهجت به نقل از حجت‌الاسلام شیخ علی بهجت ‌ پرداخته است.

پرسش و پاسخ آیت‌الله خامنه‌ای از آیت‌الله بهجت درباره تهذیب نفس

من [سابقا] ابتدای ارتباط رهبری با آقا را نمی‌دانستم، پیش از رحلت آقا از خود ایشان شنیدم از همان ابتدا که ایشان (رهبری) به قم آمده بودند یعنی سال‌های چهل و [اندی] با آقا ارتباط برقرار کرده بودند و رفت و آمد داشته‌اند.

قبل از پیروزی انقلاب هم که ما مشهد رفته بودیم، [این ارتباط بود]. حتی آقا نقل می‌کرد مقام رهبری در جوانی سال‌های ۵١، ۵٢ مثلاً پرسید: «آیا می‌شود انسان هم با طاغوت مبارزه کند و هم در فکر تهذیب نفس باشد؟» به ایشان گفتم شما چه جواب دادید؟ ایشان کمی تأمل کرد که به ما بگوید یا نه، و فرمود: «بله، اگر وظیفه باشد باید با هم باشد، اگر مبارزه وظیفه است، سیر نفسانی هم وظیفه است. نه تنها منافاتی ندارند، [بلکه] باید با هم باشند». ضمن اینکه [رهبری] چون می‌دانست، حضرت امام هم به آقا علاقه دارد، علاقه‌اش دو چندان می‌شد.‌

پیش‌بینی رهبری آیت‌الله خامنه‌ای در دوران قائم‌مقامی آیت‌الله منتظری

آقای بهجت برخلاف حرف‌هایی که زده می‌شود سیاسی بود و قبل از انقلاب مواضع خیلی تندی هم داشت؛ در دوره رهبری مقام معظم رهبری نیز ایشان رفت و آمد بیشتری نزد والد ما داشتند، البته قبل از انقلاب نیز آقای بهجت با رهبری رفت و آمد داشتند به طوری که حتی والد ما به منزل پدر ایشان در مشهد هم رفته بودند.

اینکه آقای بهجت می‌دانست رهبری ایشان رخ می‌دهد یقینی است و خودم این مسئله را شاهد بودم؛ یک روز روضه داشتیم و یک فردی نزد آقا آمد و خوابی را تعریف کرد و آقای بهجت در تعبیرش فرمود که منظور این است که بعد از امام خمینی، رهبری به (سیدعلی آقا) منتقل خواهد شد که باور این حرف در زمانی که جانشین رهبری تعیین شده و مرجعیت هم شرط رهبری بود برای ما سخت بود ولی ایشان با صراحت این مطلب را گفتند.

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین