عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۱۵۰۴
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۲
مدیر رادیو قرآن از ۴ اقدام این شبکه برای ایام شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از برنامه‌های مذهبی و معارفی خبر داد.

عقیق:درپی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی کشور، شبکه رادیویی قرآن در برنامه‌ریزی جدیدی چهار اقدام برای پر کردن اوقات مردم و جایگزینی برنامه‌های تعطیل شده انجام داد.

مجتبی ایزدی مدیر رادیو قرآن و دبیر شورای معارف معاونت صدای رسانه ملی در گفت‌وگو با فارس با بیان این خبر گفت: رادیو قرآن هم مانند دیگر شبکه‌ها با توجه به شرایط کشور درپی شیوع ویروس کرونا برنامه‌های خاصی تدارک دیده است.

پخش ادعیه، سخنرانی و میان‌برنامه متناسب با این روز‌ها

وی از تهیه و پخش ادعیه و سخنرانی متناسب با این ایام خبر داد و گفت: از آنجایی که مردم نیازمند تقویت روحیه و بهره‌مندی از دعا هستند برای این ایام ادعیه، سخنرانی و میان برنامه‌های متناسب تهیه شده که از جمله آن می‌توان به سخنان حجت‌الاسلام قرائتی که به صورت اختصاصی توسط رادیو قرآن ضبط شده، کلام بزرگان، دعای سفارش شده توسط رهبر معظم انقلاب و دیگر ادعیه اشاره کرد.

راه‌اندازی پویش حفظ قرائت سوره مبارکه یاسین

ایزدی از راه‌اندازی پویش حفظ قرائت سوره یاسین خبر داد و گفت: قرائت سوره مبارکه یاسین برای قوت قلب، شفای بیماران و رفع گرفتاری‌ها بسیار سفارش شده است، از این رو پویشی برای قرائت سوره یاسین به راه انداختیم که طی آن از روز شنبه روزانه سه نوبت ۶:۱۰ صبح، بعد از اذانگاهی ظهر و بعد از اذانگاهی مغرب تلاوت این سوره را پخش می‌کنیم، همچنین در برنامه عصرگاهی والعصر که از ساعت ۱۶:۱۵ پخش می‌شود به موضوع حفظ و قرائت سوره یاسین می‌پردازیم.

پخش برنامه سحر‌گاهی ویژه ایام‌البیض

مدیر رادیو قرآن با اشاره به پخش سه ویژه برنامه سحرگاهی در ایام البیض ماه رجب گفت: با توجه به لغو برنامه‌های اعتکاف و برای آن دسته از عزیزانی که می‌خواهند این سه روز را روزه بگیرند ویژه برنامه سحرگاهی تدارک دیده‌ایم.

پخش برنامه‌های آموزشی باتوجه به تعطیلی مدارس

ایزدی از تولید برنامه‌های آموزشی برای دانش‌آموزان خبر داد و گفت: با توجه به تعطیلی مدارس و با همکاری وزارت آموزش و پرورش دروس قرآن در دو مقطع ابتدایی و دبیرستان برای دانش‌آموزان پخش می‌شود به این صورت که روزهای شنبه تا دوشنبه دوره اول دبیرستان شامل پایه‌های هفتم، هشتم و نهم و دروس قرآن و پیام‌های آسمانی است.

وی ادامه داد: روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه دوره دوم مقطع دبیرستان شامل درس دین و زندگی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم از ساعت ۱۲:۴۵ به مدت نیم ساعت پخش می‌شود.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین