عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۱۳۲۰
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
سازمان تبلیغات:
حجت‌الاسلام جلالی معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه «سلامت مردم عقلا و شرعاً از همه چیز مهمتر است» گفت: برای برپایی اعتکاف، شتابزده تصمیم نمی‌گیریم.

عقیق:به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی جلالی معاون فرهنگی و تبلیغ این سازمان ضمن ابراز تأسف از درگذشت برخی هموطنان مبتلا به بیماری شایع شده، ادامه داد: هنوز بیش از ۱۰ روز تا اعتکاف مانده و امیدواریم در این مدت اوضاع، تحت کنترل وزارت بهداشت در آید، اما اگر بیماری پیشرفت داشت، سلامتی مؤمنان را در اولویت قرار می‌دهیم و بر اعتکاف رمضانیه تمرکز می‌کنیم.

حجت‌الاسلام جلالی با بیان اینکه مرجع تصمیم درباره برگزاری یا عدم برگزاری اعتکاف، مدیران کل استان‌ها هستند، گفت: وضعیت هر استان متفاوت است و در بعضی از استان‌ها شورای تأمین نظر داده و مدیران کل ما هم طبق این نظر اعتکاف را به تعویق انداخته‌اند.

وی افزود: در هر استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی نظرات کارشناسان بهداشت استان را بررسی می‌کند و تصمیم نهایی با مشورت نماینده  ولی‌فقیه و مراجع استانی اتخاذ خواهد شد و طبعاً نظر شورای تأمین استان توسط مدیران کل تبعیت می‌شود.


حجت‌الاسلام مصطفی جلالی

جلالی درباره استعلام نظر مراجع بالادستی نیز گفت: به وزارت بهداشت نامه زده‌ایم تا نظر کارشناسی دریافت کنیم ولی هنوز جوابی نیامده است. طبعاً اگر تصمیمی از مراجع بالادستی نظام مثل شورای امنیت کشور یا شوراهای تأمین استانی اتخاذ شود تابع خواهیم بود.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم این ابتلا نیز هرچه زودتر با یاری خداوند متعال برطرف شود و درد عمیق از دست دادن هموطنان عزیزمان با بهبودی هرچه سریع‌تر مبتلایان، التیام یابد. افسوس مؤمنین را درباره از دست دادن فضیلت اعتکاف عمیقاً درک می‌کنیم و ان شاءالله برای اعتکاف رمضان برنامه‌ریزی جدی خواهیم کرد.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین