عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۱۰۴۲
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۲
ظرفیت‌های جدید کاروان‌های سوریه تا پایان بهمن‌ماه اعلام شد که بر اساس آن در دو هفته آینده حدود 200 زائر ایرانی همراه با کاروان‌های حج و زیارت عازم سوریه می‌شوند.

عقیق:اعزام زائران به سوریه از اواخر آذرماه پس از پاکسازی داعش برقرار شد و به گفته علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت این سفرها به صورت محدود انجام می‌شود.

۴ کاروان در نیمه اول بهمن به سوریه مشرف شدند

بر همین اساس در بهمن‌ماه نیز با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده برای هفته اول بهمن‌ماه دو کاروان پیش بینی شد که این کاروان‌ها در زمان مقرر به صورت هوایی با شرکت هواپیمایی ماهان از فرودگاه امام خمینی (ره) تهران به فرودگاه دمشق اعزام شدند.

پس از آن دو ظرفیت دیگر نیز برای هفته دوم بهمن‌ماه اعلام شد که اکنون هم‌زمان با نیمه بهمن‌ماه و اعزام ۴ کاروان به سوریه از اول ماه جاری، ظرفیت‌های کاروان‌های سوریه تا پایان بهمن‌ماه اعلام شد.

اعزام ۲۰۰ زائر ایرانی به سوریه در ۲ هفته

بر همین اساس، ۴ کاروان دیگر نیز در نظر گرفته شده است که در نیمه دوم بهمن‌ماه عازم سوریه می‌شوند. به طوری که ۱۷، ۲۰، ۲۴ و ۲۷ بهمن‌ماه این کاروان‌ها با ظرفیت حدود ۴۵ نفر به سوریه می‌روند و علاقه‌مندان از شهرهای مختلف می‌توانند با حضور در دفاتر کارگزاری استان خود در این کاروان‌ها ثبت‌نام کنند. 

بر همین اساس از نیمه دوم بهمن‌ماه تا پایان این ماه، حدود ۲۰۰ ایرانی به سوریه مشرف می‌شوند و بر اساس برنامه کاروان‌ها، زائران علاوه بر زیارت حرم حضرت زینب (س)، حرم حضرت رقیه (س)، به بازدید از قبرستان باب‌الصغیر و بازار اموی و حمیدیه نیز می‌روند.

همچنین با توجه به اینکه یکی از این کاروان‌ها یعنی کاروان ۲۴ بهمن‌ماه برای ایام ولادت حضرت زهرا (س) پیش‌بینی شده است، در صورت افزایش تقاضا، امکان افزایش ظرفیت یا حتی اضافه شدن یک کاروان جدید به این کاروان مناسبتی، وجود دارد.

کاروان‌هایی که به صورت مجاز و زیر نظر سازمان حج و زیارت به سوریه اعزام می‌شوند، در دو بسته چهار شب و ۵ روز و سه شب و ۴ روز در نظر گرفته شده است که هزینه این اعزام‌ها نیز به ترتیب۳ میلیون و ۹۹۵ هزار و ۵۰۰ تومان و ۳ میلیون و ۵۵۴ هزار و ۹۵۰ تومان است.


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین