عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۰۹۷۶
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
حجت الاسلام والمسلمین عالی پاسخ داد:
استاد حوزه گفت: فتنه رخدادهایی است که در بیرون رقم می خورد، یکی از فتنه ها در زمان ما بدون شک وهابیت است، این فرقه جعلی توسط یهودیان انگلیس ایجاد شد و به جان اسلام انداختند.

عقیق:حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی، در جمع عزاداران فاطمیه در غدیریه دیانی اصفهان اظهار کرد: در روایات نقل است که مردم در هنگام وضو گرفتن رسول الله برای تبرک گرفتن از ترشحات آب وضوی حضرت از هم سبقت می گرفتند، ولی چه اتفاقی افتاد در مدت کم پس از رحلت پیامبر(ص)، با پاره تن رسول الله چنین کردند.

وی ادامه داد: سؤال دیگر این است که چرا امامان معصوم با آن که انسان های شریف و خوبی هستند، ولی همیشه غریب و تنها بوده و امام عصر(عج) ما هم امام غریب است، علت غربت امامان چیست؟

کارشناس دینی با بیان اینکه علل غربت امامان بسیار زیاد است، گفت : یکی از این دلایل که باعث می شود مردم از دور ائمه(ع) و امامان پراکنده شوند و امام غریب بماند شبهه ها و فتنه ها است. 

وی افزود: شبهه با سؤال متفاوت و متمایز است، شبهه با شیطنت و مغالطه همراه است که باعث چنگ انداختن به ریشه اعتقادات می شود، به عنوان مثال شبهه ای که اخیرا وارد شده، این است که چگونه می شود خلیفه دوم چنین فاجعه ای را پشت درب خانه امیر المومنین(ع) علیه حضرت زهرا (س) انجام داده باشد و پس از آن طبق روایات، امام علی(ع) ام کلثوم را به عقد عمر بن خطاب در آورده  باشد، پاسخ این است که ام کلثومی که امام علی(ع) آن هم با زور و تهدید به تقیه و علی رغم میل باطنی به عقد عمر در آورد، ام کلثوم دختر حضرت زهرا (س) و امام علی(س) نبود، بلکه ام کلثوم حاصل ازدواج ابوبکر و اسما ء و خواهر محمد بن ابوبکر بود که بعد از فوت ابوبکر دختر خوانده حضرت علی(ع) شد.

کارشناس مذهبی افزود: شبهه مطلبی است که به جان آدم می افتد و دل آدم را به شک می اندازد؛ فتنه رخدادهایی است که در بیرون رقم می خورد، یکی از فتنه ها در زمان ما بدون شک وهابیت است، این فرقه جعلی توسط یهودیان انگلیس ایجاد شد و به جان اسلام انداختند.

وی ادامه داد: وهابیت حاصل نفوذ یهود در اسلام است و نشانه آن این بوده که این فرقه در دو قرن اخیر یک تیر هم به سمت اسرائیل نینداخت، ولی چقدر از مسلمان را کشتند.

عالی اضافه کرد: یهودیان تعداد اندکی دارند، ولی قهرمان نفوذ در بین دیگر ادیان و مصادره ادیان به نفع خود هستند، به عنوان مثال فرقه پروتستان مسیحیت، توسط یهودیان ایحاد شده است که امروز غالب مسیحیان طرفدار پروتستان هستند و کاری کرده که اکثر مسیحیان در خدمت یهودیان شدند.

وی اظهار کرد: با همه این اوصاف طبق روایتی از معصومین، هیچ فتنه ای بزرگتر از فتنه بنی امیه و معاویه علیه دین اسلام نبود؛ معمولا شبهه ها انسان را از درون تاریک می کنند و بعد از بیرون به انسان حمله می کند. بنابراین وقتی شبهه ها زیاد شد، مردم از اطراف خانه اهل بیت(ع) دور شدند.

کارشناس مذهبی تصریح کرد: فتنه ها و شبهه ها علل غربت ائمه هستند، مهمترین شبهه ای که در زمان رسول الله اتفاق افتاد و بزرگان اهل سنت همه آورده اند، کلام حسبنا کتاب الله خلیفه دوم در زمان احتضار رسول الله(ص) در بستر و آخرین لحظات عمر مبارک پیامبر(ص) است، چرا که این کلام جرقه جدایی قرآن از عترت را در جامعه زد.

کارشناس دینی عنوان کرد: قرآن اگر از عترت جدا بیفتد، خاصیت خود را از دست می دهد، قرآن در کنار عترت و اعتقاد به ولی خدا، به انسان نور و رحمت و شفا می دهد ولاغیر.

وی اضافه کرد: بهره برداری از قرآن به معنای رشد و کمال است و فقط این بهره متعلق به کسی است که قرآن و عترت را در کنار یکدیگر بگیرد؛ اصلی ترین و مهمترین شرط ورود به ساحت قرآن برای بهره بردن از آن طبق آیه ۴۹ سوره عنکبوت، عترت الله است.

عالی در پایان گفت: حضرت زهرا(س)  مشاهده می کرد که بزرگترین انحراف در حال وقوع بود و آن حذف عترت از دین بود و اگر امام از دین حذف می شد، دین بی خاصیت می شد، این انحراف به قدری بزرگ بود که  حضرت زهرا(س) با آن عظمت و جایگاه، خود را فدا کرد.

 

منبع:حوزه


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین