عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۰۷۸۳
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶
با توجه به افزایش تقاضای زائران کشورمان برای سفر به سوریه، ظرفیت کاروان‌های سوریه در هفته اول بهمن‌ماه افزایش یافت.

عقیق:متقاضیان سفر به سوریه در روزهای اخیر افزایش یافته است. بر همین اساس، با توجه به اعلام قبلی برای اعزام متقاضیان سفر به سوریه در هفته اول بهمن‌ماه در قالب دو کاروان، مقرر شد بنا بر افزایش تعداد متقاضیان این سفر معنوی ظرفیت این کاروان‌ها افزایش یابد.

در هفته اول بهمن‌ماه قرار بود یک کاروان سوم و یک کاروان نیز ششم بهمن با ظرفیتی حدود ۵۰ نفر به سوریه اعزام شود، اما با توجه به افزایش تقاضا ظرفیت کاروان سوم بهمن‌ماه افزوده شده است. به طوری که افراد متقاضی می‌توانند در این کاروان ثبت‌نام کنند.

با این روند تعداد زائران سوریه در هفته اول بهمن‌ماه به بیش از ۱۲۰ نفر می‌رسد که تمام پروازهای زائران از فرودگاه امام خمینی (ره) با پرواز ماهان صورت می‌گیرد. این امر در حالی است که از سایر استان‌ها نیز تقاضای بسیاری برای برپایی سفر سوریه شده است، تا جایی که اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز از بررسی وضعیت سوریه برای توسعه سفرهای زیارتی به دمشق برای زیارت حضرت زینب (س) خبر داد و قرار بود هیأتی به منظور برسی وضعیت برای حضور زائران به سریه اعزام شوند، که در حال حاضر به دلیل به تعویق افتادن سفر هیأت سازمان حج و زیارت به منظور بررسی وضعیت سوریه و امکانات آن برای زائران، امکان تشرف متقاضیان این سفر معنوی از استان‌های دیگر وجود ندارد.

به همین دلیل علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت نیز از برپایی سفر به سوریه به صورت محدود خبر داده بود و هم‌اکنون کاروان‌های زیارتی سوریه در هتل پنج ستاره اسکان داده می‌شوند و علاوه بر زیارت حرم حضرت زینب (س) و حضرت رقیه (ع)، به بازدید از بازار حمیدیه و اموی می‌روند.

همچنین کاروان‌های سفر به سوریه در قالب دو نوع کاروان در نظر گرفته شده است، به طوری که در هر ماه اعزام کاروان‌های ۴ و ۵ روزه پیش‌بینی شده است.

هزینه سفر به سوریه در بهمن‌ماه همچون ماه گذشته است؛ یعنی برای کاروان‌های ۵ روزه هزینه این سفر ۳ میلیون و ۷۹۵ هزار تومان و برای کاروان‌های ۴ روزه ۳ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۵۰۰ تومان است که این تفاوت قیمت نیز به دلیل کاهش زمان اقامت زائران در دمشق محاسبه شده است.

به گزارش فارس، در دی ماه سال جاری بیش از ۴۰۰ زائر ایرانی در قالب حدود ۱۰ کاروان به سوریه مشرف شدند و به نظر می‌رسد ظرفیت کاروان‌های سوریه با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و ایام نوروز در ماه‌های آینده افزایش یابد.


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین