عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۰۲۰۳
تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
عملیات اجرایی احداث صحن جدیدی با عنوان «امام محمد باقر (ع)» در حرم امامین جوادین (ع) آغاز شد.

عقیق:حرم امامین جوادین (ع) در کاظمین در سال‌های اخیر توسط ستاد بازسازی عتبات تعمیر و توسعه یافته است، به طوری که صحن امام رضا (ع) با مساحتی بالغ بر ۵۰ هزار مترمربع در ضلع شرقی و صحن صاحب‌الزمان (عج) با مساحتی بالغ بر ۲۰۰ هزار مترمربع در ضلع غربی حرم کاظمین ساخته و به بهره‌برداری رسید. 

 

همچنین طلاکاری گنبد امامین جوادین (ع) و همچنین گلدسته‌ها از دیگر اقداماتی است که توسط هنرمندان و مهندسان ایرانی صورت گرفته است.

حرم امامین جوادین (ع) ۱۲ هزار مترمربع توسعه می‌یابد

با توجه به لزوم توسعه حرم امامین جوادین (ع) و افزایش زائران در کاظمین، هفته جاری طی تفاهم‌نامه‌ای با تولیت آستان مقدس کاظمین، صحن جدیدی با عنوان «امام محمد باقر (ع)» نیز ساخته می‌شود.

بر همین اساس تفاهم‌نامه احداث صحن جدید در حرم کاظمین با عنوان «امام محمد باقر (ع)» از سوی تولیت این آستان با ستاد بازسازی عتبات منعقد و روند اجرایی آن آغاز شد.

به گزارش فارس، صحن امام محمد باقر (ع) در ۲ طبقه احداث می‌شود که مساحت پیش‌بینی شده برای این صحن حدود ۱۲ هزار مترمربع است. هدف از احداث صحن امام محمد باقر (ع) اتصال نیم طبقه ضلع غربی به حرم امامین جوادین (ع) است که پس از ساخت آن با توجه به مسقف بودن، این فضا به شبستان تبدیل خواهد شد.

 

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین