عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۰۱۲۸
تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
حاج میثم مطیعی:
میثم مطیعی مداح اهل بیت(ع) گفت: شاید اگر استاد موسوی قهار هم مثل بعضی دیگر، خودش را می‌گرفت، نرخ تعیین می‌کرد، برای انقلاب خط و نشان می‌کشید، خیلی بیشتر اسمش را می‌شنیدیم.

عقیق:استاد سید قاسم موسوی قهار مداح اهل بیت(ع) و مناجات‌خوان سحرگاه روز دوشنبه ۱۸ آذرماه درگذشت و پیکر وی نیز صبح امروز برروی دستان قاریان و مداحان تشییع شد و به سمت خانه ابدی خود در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) راهی شد.

براساس این گزارش، میثم مطیعی مداح اهل بیت(ع)، درباره استاد موسوی قهار، مطلبی را در شبکه اجتماعی‌اش منتشر کرد که در ادامه می‌خوانید:

سحرهای رمضانمان با «اللهم انی اسئلک من بهائک بابهاه» خواندنش شروع می‌شد و شب‌های رمضانمان با «اللهم رب شهر رمضان» خواندنش. خدا رحمت کند استاد سید قاسم موسوی قهار را که خاطرات معنوی چندین نسل را با حنجره گرمش رقم زد.

بزرگ‌مردی که هیچ‌گاه به این انقلاب مستضعفین پشت نکرد؛ لحظه‌ای خودش را به پول و شهرت نفروخت؛ هیچ‌گاه از مسیر نورانی اسلام و اهل بیت(ع) پا بیرون نگذاشت و همواره صدای رسای معنویت شیعه بود.

دلم گرفت وقتی در خبرها خواندم، این هنرمند و مناجات خوان ارزشمند تا آخرین روزهای عمر با برکتش در ۷۱ سالگی هم «بیمه» نشده بود. شاید اگر استاد موسوی قهار هم مثل بعضی دیگر، خودش را می‌گرفت، نرخ تعیین می‌کرد، برای انقلاب خط و نشان می‌کشید، خیلی بیشتر اسمش را می‌شنیدیم.

البته مردم یادشان نرفته کدام صداها و حنجره‌ها، تنهایشان گذاشتند و کدام صداها سر سجاده مردم، هم‌نفس قنوت مردم، سر سفره سحری مردم و در شب‌های قدر مردم با آنان ماندند.

چه زیباست که امروز قدردان این صدا باشیم و او را در مظلومیت و گم‌نامی‌اش فراموش نکنیم.

فاتحه‌ای نثار روحش کنیم...

 


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین