عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۰۰۳۹
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
حجت الاسلام ادیب یزدی بیان کرد:
حجت الاسلام ادیب یزدی در مراسم محفل انس با قرآن سازمان عقیدتی سیاسی اتکا استان تهران گفت: اگر جامعه ما به قرآن برنگردد آسیب هایی را به همراه خواهد داشت.

عقیق:حجت الاسلام ادیب یزدی در مراسم محفل انس با قرآن که از سوی سازمان عقیدتی سیاسی اتکا استان تهران در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد، گفت: با کمال تاسف قرآن مهجور است یعنی ما از قرآن عدول کردیم. از تنظیم روابط اجتماعی با آیات قرآن فاصله داریم و باعث تاسف است که چنین نسخه شفابخشی در کنار ماست و ما نسبت به آن اهمیت کافی و وافی نمی دهیم.

وی با اشاره به اینکه مصلحت ما تبعیت از قرآن است، افزود: ما باید رفتارمان را  با قرآن را تطبیق دهیم و اگر جامعه ما به قرآن برنگردد آسیب هایی را به همراه خواهد داشت و مصلحت ما در تبعیت از قرآن است و فاصله گرفتن از قرآن خطری جدی به همراه دارد.

حجت الاسلام ادیب یزدی با تأکید بر این نکته که فرهنگ جامعه نیازمند قرآنی شدن است، اظهارداشت: اهل بیت(ع)  محتوای قرآن و روح قرآن هستند و لفظ قرآن ظاهر و اهل بیت باطن قرآن هستند، لذا در این زمینه دلسوزان فرهنگ و انقلاب باید برنامه ریزی های جذاب و منطقی مبتنی براستدلال داشته باشند تا دلهای مردم نسبت به قرآن جذب شود.

وی با طرح چگونگی نزول قرآن افزود: ما وقتی ببینیم که قرآن از کجا و چطور آمده است و اگر بدانیم چه بر پیامبراسلام می‌رفت وقتی آیات قرآن نازل می‌شد، متوجه عظمت و بزرگی و جایگاه این کتاب قرآنی خواهیم شد.

این سخنران دینی با طرح این سوال که قلب پیامبر چگونه می‌توانست سخن سنگین قرآن را تاب بیاورد، اظهار داشت: قرآن می فرماید ای پیامبر به زودی ما سخن سنگین را نازل می‌کنیم، باید ببینیم قلب مطهر پیامبر چگونه می‌توانست چنان سنگینی را تحمل کند و اگر نبود لطف الهی چنین امری مسلم ممکن نبود.

این عالم دینی تصریح کرد: مفسرین می‌فرمایند در لفظ قرآن حقیقت آن برای اهل بیت(ع) مشاهده می شود؛ یعنی وقتی قرآن می‌گوید جهنم ائمه و معصومین(ع) جهنم را تحت لفظ آیه قرآن می‌بینند و بشر بلد نیست حقیقت معنای الفاظ را که در لفظ مستتر شده ببیند. از این مبنا می‌توان گفت که آیا بشر می تواند چنین کتابی تدوین کند؟ 

وی در ادامه گفت: قرآن کتاب عجیبی است. سایر کتب آسمانی چنین امتیازاتی را ندارند. لذا وقتی آیات قرآن طرح می‌شود جدی پیگیری کرده و خود  و رفتار خود را با آن تطبیق دهند.

حجت الاسلام ادیب یزدی در ادامه افزود: روابط اعضای خانواده با یکدیگر یکی دیگر از دستورات مهم قرآن است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام ادیب یزدی اظهار داشت: تمام اقشار مردم باید مراقب فرزندان خودشان باشند. روحانی باید مراقب فرزندش باشد و اگرخلاف دستورات قرآن عمل کرد باید نسبت به عملکرد فرزندش حساس باشد. فرزند سردار و فلان مسئول مملکت نیز حواسشان باشد تا جایی که فرزندان خلاف می‌کنند نسبت به آن مسئول بوده و باید مراقب باشند.

در ادامه این همایش که با اجرای رضا نصری همراه بود حجت الاسلام میرعماد، ریاست اداره عقیدتی سیاسی سازمان اتکا وحجت الاسلام پیغمبری، رییس عقیدتی سیاسی اتکا استان تهران حضور داشتند و به بیان نکاتی در خصوص این سازمان پرداختند.

همچنین تلاوت قرآن توسط کریم منصوری قاری برجسته بین المللی از مهمترین بخش های این همایش بود.

در پایان این همایش نیز زینب حسنی به عنوان نفر برتر مسابقات حفظ قرآن کریم وزارت دفاع تجلیل شد.

منبع:مهر


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین