عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۰۹۵۵۷
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۰
سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه و مهمانان داخلی و خارجی کنفرانس وحدت اسلامی در تهران به کار خود پایان داد.

عقیق:آیین اختتامیه سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی امشب شنبه ۲۵ آبان‌ماه با حضور بیش از ۴۲۰ نفر از اندیشمندان جهان اسلام از بیش از ۹۰ کشور جهان در سالن همایش‌های زرین هتل آزادی در حال برگزاری است.

براساس این گزارش، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی طی سخنانی به ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در این کنفرانس پرداخت و اظهارداشت: برگزاری ۴ کمیسیون تخصصی و بیش از ۲۰ نشست با موضوعات مرتبط با مقاومت و وحدت اسلامی بخشی از دستاوردهای این کنفرانس است.

وی با تاکید بر اینکه مباحث مطرح شده در این کنفرانس، همانند سال‌های گذشته در عرصه اجرا نیز دنبال می‌شود، تصریح کرد: شخصیت‌های تاثیرگذار جهان اسلام در این کنفرانس حضور یافته و زمانی که به کشورهای خود باز می‌گردند، می‌توانند در حوزه تقریب مذاهب اسلامی، دستاوردهای بسیاری را رقم بزنند.

اراکی، با بیان اینکه در این کنفرانس شاهد برنامه‌های مختلفی بودیم، گفت: این اجتماع بزرگ ضمن داشتن برنامه‌های متنوع و گسترده، از حضور ۴۰۰ میهمان خارجی و ۶۰۰ میهمان داخلی بهره برده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این‌که در سی و سومین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، مباحث گسترده‌ای پیرامون مسائل مختلف جهان اسلام تحت عناوین گوناگون برای اقشار مختلف مطرح شد، تأکید کرد: این کنفرانس به سبب حضور گسترده اندیشمندان و فرهیختگان جریان سازی خوبی داشته است.

وی ادامه داد: امیدواریم نتایج این کنفرانس را همچنان در جهان اسلام شاهد باشیم.

همچنین، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضاییه نیز در ادامه این مراسم سخنرانی خواهد کرد.

سخنرانی برخی از چهره‌های جهان اسلام، قرائت بیانیه پایانی و رونمایی از تابلو فرش مقاومت از دیگر برنامه‌های آیین اختامیه سی و سومین کنفرانس بین‌‌المللی وحدت اسلامی است.

منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین